Trwa ładowanie...

"Koło fortuny": awantura po programie w USA. Widzowie chcą zmienić jedną regułę

Uczestniczka teleturnieju "Wheel of Fortune" znała hasło, które miało jej zapewnić zwycięstwo, ale popełniła drobny błąd i musiała pożegnać się z główną nagrodą. Widzowie byli oburzeni przepisem regulaminu, który spowodował całe zamieszanie.

"Koło fortuny": awantura po programie w USA. Widzowie chcą zmienić jedną regułęŹródło: Getty Images
d2uymlw

"Wheel of Fortune" to jeden z najstarszych i najpopularniejszych teleturniejów w amerykańskiej telewizji. Od debiutu w 1975 r. wyemitowano ponad 7 tys. odcinków, w których uczestnicy musieli odgadywać hasła w oparciu o odkryte litery. W 2016 r. twórcy programu postanowili go urozmaicić i dodali tzw. wyzwanie krzyżówkowe. I to właśnie w tym fragmencie uczestniczka straciła szansę na wygraną, bo w niewłaściwy sposób wypowiedziała zwycięskie hasło.

Obejrzyj: Izabella Krzan o "Kole Fortuny": Magda Masny to legenda!

Kristen Shaw miała do odgadnięcia i przeczytania cztery słowa wpisane w prostą krzyżówkę. Brzmiały one: right, football, left, Sally. Kobieta nie miała problemu z odgadnięciem tych słów, ale wymawiając ostatnie dwa wyrazy dodała między nimi spójnik "i". Po angielsku brzmiało to: "Right, football, left and Sally".

d2uymlw

Pat Sajak, prowadzący amerykańskie "Koło fortuny" od 1981 r., z żalem musiał nie uznać tej odpowiedzi, bo "and" zostało odebrane jako niewłaściwe hasło do krzyżówki.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- W większości przypadków ostrzegam ludzi, by nie dodawali niczego od siebie. I pewnie nawet nie słyszałaś swoich słów, ale dorzuciłaś tam "i", a my musimy działać zgodnie z zasadami – powiedział Sajak do zaskoczonej uczestniczki.

Kobieta straciła w tej sposób szansę na 1950 dol. w gotówce i wycieczkę do Nashville o wartości 8 tys. dol.

Po programie widzowie wyrazili swój sprzeciw w mediach społecznościowych, domagając się zmiany regulaminu w zakresie dodawania spójnika "and".

d2uymlw

"Spójniki są naturalną częścią mowy i powinny być dozwolone w krzyżówkach", "To niesprawiedliwe. Wiedzieliście, że znała odpowiedzi" – pisali oburzeni widzowie na Twitterze. Inni bronili jednak Pata Sejaka i organizatorów teleturnieju, bo zasady panujące w programie są znane od lat.

d2uymlw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uymlw