"Wiadomości" TVP wystawiają laurkę Dudzie i atakują wyborców Trzaskowskiego

"Wiadomości" TVP uderzają w wyborców
"Wiadomości" TVP uderzają w wyborców
Źródło zdjęć: © TVP

10.07.2020 22:13, aktual.: 01.03.2022 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim wydaniu "Wiadomości" przed ciszą wyborczą pojawiły się znowu materiały wychwalające Andrzeja Dudę i uderzające w Rafała Trzaskowskiego. Podano te same argumenty przeciw prezydentowi Warszawy, zaatakowano też jego wyborców.

Laurka od "Wiadomości" dla Dudy

"Wiadomości" w ostatni dzień przed ciszą wyborczą zaczęły się od materiałów pokazujących Andrzeja Dudę w korzystnym świetle. Jako dowody jego udanej prezydentury podano znaczne podwyżki świadczeń emerytalnych, przyznanie 13. emerytury oraz rozwój gospodarki. - To czas, w którym znaczenia nabrały stwierdzenia "patriotyzm gospodarczy" i "polskie sprawy" - czyta lektor.

Wymieniono też uszczelnienie systemu podatkowego, zniknięcie przestępców podatkowych, zerowy podatek dochodowy dla młodych, obniżkę CIT dla firm, tarczę antykryzysową oraz pomoc dla rolników.

W kolejnym materiale przytoczono wypowiedzi kilku powstańców warszawskich twierdzących, że zagłosują w drugiej turze na Dudę. - Są wdzięczni Andrzejowi Dudzie za realizowaną politykę historyczną. Za to, że także o nich pamięta. [...] Kierunek dla Polski, który wyznacza obecny prezydent, jest bezpieczny, oceniają bohaterowie - stwierdza lektor.

Andrzeja Dudę ma popierać też córka rotmistrza Witolda Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz. Co ciekawe, jego syn, Andrzej, ma inne poglądy i poprze Rafała Trzaskowskiego.

Zachęcano też seniorów, by wychodzili do lokalów wyborczych. Mają oni pierwszeństwo, by "maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo". - Apeluję, żeby do tych wyborów po prostu pójść, bo to jest naprawdę święto nas wszystkich - przyznaje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Co zaskakujące, on sam wcześniej rekomendował, że w ciągu najbliższych dwóch lat powinny odbywać się wyłącznie wybory korespondencyjne.

"Wiadomości" szkalują Trzaskowskiego

Pojawiły się też materiały nt. Rafała Trzaskowskiego i jego elektoratu. Powtórzyły się oskarżenia redaktorów serwisu przeciwko prezydentowi Warszawy. Znowu wytknięto, że starszej pani proszącej o pomoc dał tylko 20 groszy, a potem kupił ciastka za 40 złotych, śmieje się z prezesa Jarosława Kaczyńskiego i narracji, w której straszy się Niemcami.

- Polacy nie mogą się też doszukać czytelnego programu Rafała Trzaskowskiego. Ten opublikowany przed pierwszą turą był już poprawiany. A pytany o jego założenia gubi się nawet członek sztabu Rafała Trzaskowskiego. [...] Notowań Trzaskowskiego z pewnością nie poprawi też seria wypadków miejskich autobusów czy dramatyczna w konsekwencjach awaria kolektorów oczyszczalni ścieków Czajka - mówi lektor.

Stwierdzono też, że nie dba o potrzeby niepełnosprawnych, bo "w Warszawie nie ma pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych", a od Rafała Trzaskowskiego "odwracają się nawet wyborcy z Warszawy". Według redaktorów "Wiadomości" kandydat na prezydenta lekceważy też mieszkańców małych miejscowości, czego dowodem ma być brak udziału w debacie w Końskich.

"Wiadomości" atakują elektorat Trzaskowskiego

Uderzono też w wyborców Trzaskowskiego. Oskarżono ich o profanację hymnu i zagłuszanie go na jednym z wieców Dudy, podczas gdy hymnu na przytoczonym nagraniu w ogóle nie słychać. Nie pokazano w tym samym momencie Dudy z wyborcami śpiewającymi hymn.

W materiale "Zwolennicy Trzaskowskiego niszczą Polaków" dziennikarze podają, że w jednej z firm budowlanych szef proponuje pracownikom dodatkowe pieniądze za głosy na Trzaskowskiego. - Ta sytuacja jasno pokazuje, że sympatycy Rafała Trzaskowskiego, choć tyle mówią o demokratycznych standardach i poszanowaniu prawa, to to prawo mają za nic - słyszymy w materiale.

Kolejna sprawa. Z jednej fundacji została usunięta niepełnosprawna podopieczna. Redaktor "Wiadomości" twierdzi, że powodem było poparcie dla Dudy. Decyzję miała podjąć szefowa fundacji Katarzyna Zwierzchowska, radna Platformy Obywatelskiej. Chwilę później przyznano, że niepełnosprawna kobieta w internecie ostro krytykowała osoby ze społeczności LGBT (lektor mówi o ideologii LGBT), za co została ukarana.

Oglądaliście ostatnie wydanie "Wiadomości", tuż przed ciszą wyborczą? Jak wrażenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (342)
Zobacz także