Trwa ładowanie...
d4dnms0

Trzaskowski źródłem wszelkiego zła. "Wiadomości" znów straszą wyborców

W ostatnim wydaniu dominowały materiały dotyczące wyborów prezydenckich. Gloryfikowano Andrzeja Dudę oraz przedstawiano w jak najgorszym świetle Rafała Trzaskowskiego. Połączono nawet prezydenta Warszawy z wypadkami autobusowymi w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiadomości TVP
Wiadomości TVP (TVP, WP Pilot)
d4dnms0

Oglądając ostatnie wydanie "Wiadomości" można ulec wrażeniu, że na świecie nie dzieje się nic poza galopującą na ostatniej prostej kampanią prezydencką w Polsce. Na widzów czekały informacje, z których wniosek nasuwał się jeden. PiS i Andrzej Duda to gwarancja dobrobytu. Natomiast Rafał Trzaskowski to zguba narodu. Interesujący był zwłaszcza wątek, w którym z konkurentem Dudy połączono wypadki autobusowe w Warszawie.

Materiał dotyczący wypadków autobusowych w Warszawie zaczął się dość niewinnie, jednak widząc pod nim nazwisko Macieja Sawickiego, można było przewidzieć, że nudno nie będzie. Redaktor zasłynął kontrowersyjnym reportażem o Kindze Rusin, po którym dziennikarka groziła mu pozwem.

Zaczęto od informacji, że to już drugi taki przypadek w krótkim odstępie czasu, kiedy kierowca miejskiego autobusu, będący pod wpływem narkotyków, powoduje groźny wypadek. Powołano się na wyniki toksykologii oraz zaznaczono, że w mieszkaniu sprawcy zdarzenia znaleziono amfetaminę. W materiale nie zabrakło przerażonych warszawiaków, bojących się wsiadać do komunikacji miejskiej.

d4dnms0

Po takim wstępie posłowie i radni PiS jednogłośnie okrzyknęli Rafała Trzaskowskiego winowajcą, który zamiast pilnować Warszawy, jeździ po Polsce. Nie ma wątpliwości, że z ratusza prezydent stolicy zapobiegłby zdarzeniem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że autobusy obsługuje niemiecka firma, której, zdaniem TVP, nikt ich nie kontroluje. Podkreśla się zaniedbania ze strony Rafała Trzaskowskiego i sugeruje, że ludzie z jego sztabu bronią kierowcy.

Na koniec pojawiła się niezawodna sonda uliczna, w której to Warszawiacy narzekają na Rafała Trzaskowskiego lub zastanawiają się, jak ma poradzić sobie z rządzeniem krajem, skoro stolicy nie potrafi upilnować.

d4dnms0

Nie był jedyny materiał uderzający w kontrkandydata Andrzeja Dudy. Rafałowi Trzaskowskiemu poświęcono w tym wydaniu wyjątkowo dużo miejsca. Przedstawiona go jako pojętnego ucznia Donalda Tuska, który sprzeda Polskę Niemcom. Znalazło się też miejsce na malwersacje publicznych pieniędzy i zwyczajowe straszenie "biedą za czasów PO".

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dnms0

Podziel się opinią

Share
d4dnms0
d4dnms0