Christian Paul, amerykański projektant mody z TVP, istnieje. A raczej: zaczął istnieć. Na YouTubie

Christian Paul na tle warszawskiej kamienicy, gdzie przechowywane są dane jego klientów
Christian Paul na tle warszawskiej kamienicy, gdzie przechowywane są dane jego klientów
Źródło zdjęć: © Twitter, Google Maps
Michał Fedorowicz

23.06.2020 13:59, aktual.: 01.03.2022 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałkowych "Wiadomościach" w materiale o polskiej Pierwszej Damie TVP zamieściło wypowiedź podpisanego jako amerykański projektant mody niejakiego Christiana Paula. Wielu komentatorów podało w wątpliwość jego istnienie, zasłaniając się jego nieobecnością w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jednak już we wtorek Christiana Paula udało się zlokalizować. W Warszawie.

Sporo emocji wzbudziła krótka wypowiedź Christiana Paula dla Kingi Kwiecień w poniedziałkowych "Wiadomościach". Podpisany jako amerykański projektant mody Christian Paul porównał w programie Agatę Kornhauser-Dudę z Melanią Trump, a jego cytat szybko rozszedł się po internecie.

- W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem - powiedział Paul.

Wnikliwi widzowie głównego wydania dziennika informacyjnego Telewizji Polskiej postanowili sprawdzić, jakie kreacje zaprojektował wypowiadający się dla "Wiadomości" mężczyzna. Wielu z nich nie udało się natrafić na ślady istnienia kolekcji jego ubrań, inni zaczęli mylić go z projektantem zegarków z Australii.

Po krótkim internetowym "śledztwie" redakcji WP udało się natrafić na istnienie Christiana Paula na YouTube, który około południa we wtorek 23 czerwca zaczął publikować na założonym w serwisie koncie materiały wideo, prezentujące kulisy sesji zdjęciowych z udziałem zatrudnianych przez niego modelek.

Wideo z tzw. backstage'u letniej kolekcji sukienek projektanta

I chociaż adres strony internetowej widoczny na wspomnianych klipach wideo nie konotuje z nazwiskiem zyskującego popularność projektanta, po wejściu na nią można znaleźć jego zdjęcie oraz krótki biogram niezawierający jednak zbyt wielu szczegółowych informacji.

Christian Paul podpisany jako dyrektor kreatywny i wizjoner na swojej stronie internetowej
Christian Paul podpisany jako dyrektor kreatywny i wizjoner na swojej stronie internetowej© mikamayclothing.com

Ciekawość budzi natomiast regulamin strony i sklepu internetowego opublikowany tamże. Sklep, chociaż afiszujący się w materiałach wideo i sieciach społecznościowych obecnością w takich miastach jak Miami, Paryż czy Londyn, dane osobowe potencjalnych klientów przechowuje w polskiej kamienicy na warszawskim Powiślu.

Warszawska kamienica, gdzie przechowywane mają być dane osobowe klientów sklepu Christiana Paula
Warszawska kamienica, gdzie przechowywane mają być dane osobowe klientów sklepu Christiana Paula© Google Maps

W samym sklepie znaleźć można faktycznie istniejące sukienki, niepodpisane jednak nazwiskiem Paula, a raczej, na pierwszy rzut oka, żeńskim imieniem i nazwiskiem. Ich ceny wahają się w przedziale od 399 do 595 dolarów za sztukę.

Próbowaliśmy skontaktować się Christianem Paulem, by zapytać o jego związki z Polską, ale do momentu opublikowania niniejszego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (339)
Zobacz także