Trwa ładowanie...

Christian Paul, amerykański projektant mody z TVP, istnieje. A raczej: zaczął istnieć. Na YouTubie

W poniedziałkowych "Wiadomościach" w materiale o polskiej Pierwszej Damie TVP zamieściło wypowiedź podpisanego jako amerykański projektant mody niejakiego Christiana Paula. Wielu komentatorów podało w wątpliwość jego istnienie, zasłaniając się jego nieobecnością w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jednak już we wtorek Christiana Paula udało się zlokalizować. W Warszawie.

Christian Paul na tle warszawskiej kamienicy, gdzie przechowywane są dane jego klientówChristian Paul na tle warszawskiej kamienicy, gdzie przechowywane są dane jego klientówŹródło: Twitter, Google Maps
d2ivg6j
d2ivg6j

Sporo emocji wzbudziła krótka wypowiedź Christiana Paula dla Kingi Kwiecień w poniedziałkowych "Wiadomościach". Podpisany jako amerykański projektant mody Christian Paul porównał w programie Agatę Kornhauser-Dudę z Melanią Trump, a jego cytat szybko rozszedł się po internecie.

- W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem - powiedział Paul.

Wnikliwi widzowie głównego wydania dziennika informacyjnego Telewizji Polskiej postanowili sprawdzić, jakie kreacje zaprojektował wypowiadający się dla "Wiadomości" mężczyzna. Wielu z nich nie udało się natrafić na ślady istnienia kolekcji jego ubrań, inni zaczęli mylić go z projektantem zegarków z Australii.

Po krótkim internetowym "śledztwie" redakcji WP udało się natrafić na istnienie Christiana Paula na YouTube, który około południa we wtorek 23 czerwca zaczął publikować na założonym w serwisie koncie materiały wideo, prezentujące kulisy sesji zdjęciowych z udziałem zatrudnianych przez niego modelek.

Wideo z tzw. backstage'u letniej kolekcji sukienek projektanta

I chociaż adres strony internetowej widoczny na wspomnianych klipach wideo nie konotuje z nazwiskiem zyskującego popularność projektanta, po wejściu na nią można znaleźć jego zdjęcie oraz krótki biogram niezawierający jednak zbyt wielu szczegółowych informacji.

Christian Paul podpisany jako dyrektor kreatywny i wizjoner na swojej stronie internetowej mikamayclothing.com
Christian Paul podpisany jako dyrektor kreatywny i wizjoner na swojej stronie internetowejŹródło: mikamayclothing.com

Ciekawość budzi natomiast regulamin strony i sklepu internetowego opublikowany tamże. Sklep, chociaż afiszujący się w materiałach wideo i sieciach społecznościowych obecnością w takich miastach jak Miami, Paryż czy Londyn, dane osobowe potencjalnych klientów przechowuje w polskiej kamienicy na warszawskim Powiślu.

Warszawska kamienica, gdzie przechowywane mają być dane osobowe klientów sklepu Christiana Paula Google Maps
Warszawska kamienica, gdzie przechowywane mają być dane osobowe klientów sklepu Christiana PaulaŹródło: Google Maps

W samym sklepie znaleźć można faktycznie istniejące sukienki, niepodpisane jednak nazwiskiem Paula, a raczej, na pierwszy rzut oka, żeńskim imieniem i nazwiskiem. Ich ceny wahają się w przedziale od 399 do 595 dolarów za sztukę.

d2ivg6j

Próbowaliśmy skontaktować się Christianem Paulem, by zapytać o jego związki z Polską, ale do momentu opublikowania niniejszego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

d2ivg6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ivg6j