TV Republika pokazała pocałunek dwóch kobiet podczas protestu. "Poszłyśmy kupić chipsy, a tu Adamczyk stoi w oknie jak papież"

W TV Republika pokazano dwie całujące się kobiety. "Dostałyśmy flagą Polski w łeb"
W TV Republika pokazano dwie całujące się kobiety. "Dostałyśmy flagą Polski w łeb"
Źródło zdjęć: © Kadr z programu

03.01.2024 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TV Republika przypadkiem wyemitowała materiał, w którym dwie kobiety całowały się podczas protestu w obronie wolnych mediów. Już wiadomo, jak doszło do prowokacji.

TV Republika jest stacją, która otwarcie wspiera polityków PiS-u. Po zmianach, jakie zaszły w Telewizji Polskiej, to właśnie TV Republika przejęła gwiazdę "Wiadomości" Danutę Holecką i prawicową część widzów TVP Info. Stacja notuje dużo wyższą oglądalność (skok z 6 tys. na 166,6 tys. widzów średnio w ciągu doby), a materiały, które pokazuje, niewiele różnią się od tych wcześniej nadawanych w TVP Info.

Ostatnio w TV Republika pojawił się materiał pod tytułem "W Warszawie trwa protest w obronie wolnych mediów". Pokazano w nim osoby biorące udział w manifestacji, które mówiły o "rządach bezprawia" i ataku na wolne media. Nagle na drugim planie pojawiły się dwie dziewczyny, które, gdy tylko znalazły się w zasięgu kamery, zaczęły całować się w usta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy ktoś z manifetujących to zauważył, zakrył kobiety biało-czerwoną flagą. Teraz już wiadomo, jak doszło do prowokacji, która nie spodobała się jednemu z protestujących.

"Po prostu poszłyśmy kupić chipsy do Lidla, a tu Adamczyk stoi w oknie TVP machający niczym papież do swych wyznawców. Skandowali hasło 'wolne media', to sprawdziłyśmy, czy takie wolne - ale zaraz dostałyśmy flagą Polski w łeb" - czytamy na instagramowym profilu Michała Marszała, do którego odezwały się "panie od całusa w Republice".

Widzieliście nagranie?

Pod koniec grudnia pojawiły się informacje o rekordowej widowni specjalnego odcinka "Wiadomości". Wydanie z 20 grudnia ukazało się w TV Republika, a nie w TVP1. Kolejnego dnia program informacyjny, który emitowano od lat 80. został zastąpiony przez "19.30". Telewizja Republika zanotowała wtedy 1526-procentowy wzrost oglądalności. Do stacji przeszło część osób związanych wcześniej z TVP i TVP Info np. Danuta Holecka, Michał Rachoń czy Michał Adamczyk.

Od 1 do 19 grudnia TV Republika miała udział w rynku na poziomie 0,1 proc. i średnią oglądalność niespełna sześć tys. widzów. Po 20 grudnia oglądalność wzrosła odpowiednio do 2,7 proc. udziału oraz 166 tys. osób przed telewizorami.

"Panie od całusa" w TV Republika
"Panie od całusa" w TV Republika© @michalmarszal, Instagram
"Panie od całusa" w TV Republika
"Panie od całusa" w TV Republika© @michalmarszal, Instagram

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także