Trwa ładowanie...
d6q5y65

To będzie cios fanów "Wiedźmina". Smutna prawda o polityce Netfliksa

Świat oszalał na punkcie "Wiedźmina". Ale dla Netfliksa to może być za mało. Gigant robił to już nieraz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko 2 sezony. Tak się to może skończyć
Tylko 2 sezony. Tak się to może skończyć (Materiały prasowe)
d6q5y65

Wiadomo, że "Wiedźmin" Netfliksa doczeka się 2. sezonu. To więcej niż pewne. Stosowne umowy zostały dawno podpisane, prace już trwają, scenariusze są praktycznie gotowe, a zdjęcia mają ruszyć na wiosnę.

Ale fani w swoich fantazjach wybiegają jeszcze dalej w przyszłość. W sieci trwają dyskusje, co będzie w kolejnych sezonach. Marzenia widzów podsyca sama showrunnerka serialu Lauren Schmidt Hissrich, która stwierdziła, że jeśli będzie potrzeba, to "Wiedźmin" doczeka się nawet 7 sezonów.

Jednak analiza polityki Netfliksa powinna ostudzić ten entuzjazm. Bo poza nielicznymi wyjątkami, strimingowy gigant zwykle celuje w tylko 2 sezony serialu. Nawet, jeśli tytuł jest popularny. Dlaczego?

d6q5y65

ZOBACZ TEŻ: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

Analizy Netfliksa pokazują, iż 2 sezony są kluczowe dla pozyskania nowych subskrybentów. Kolejne już niekoniecznie. Z kolei kiedy starzy abonenci dostają 2. sezon, są szczęśliwi i nie rezygnują z usługi. Wilk syty i owca cała.

Mało tego, skasowanie show w takim momencie to ogromna oszczędność, bo showrunnerzy po 2 latach zwykle chcą negocjować stawki.

d6q5y65

Oczywiście są odstępstwa od tej reguły. Pierwszy przykład z brzegu to "Stranger Things". Problem w tym, że serial braci Duffer od samego początku zbierał rewelacyjne recenzje absolutnie wszystkich: widzów, krytyków, internautów, prasy i TV. A jak wiadomo z "Wiedźminem" tak różowo nie jest.

Na korzyść "Wiedźmina" przemawia na pewno fakt, że jest on najchętniej oglądanym i budzącym największe zaangażowanie serialem 2019 r. Więc kto wie?

d6q5y65

Podziel się opinią

Share
d6q5y65
d6q5y65