Trwa ładowanie...
d1snnvp

"Wiedźmin": przecieki z drugiego sezonu. Będzie więcej opowiadań?

Pierwszy sezon "Wiedźmina" to w dużej mierze adaptacje krótkich opowiadań z dwóch pierwszych książek Andrzeja Sapkowskiego. Podobno w kontynuacji scenarzyści nadal czerpią z tych zbiorów, co powinno zadowolić fanów oryginału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drugi sezon "Wiedźmina" został zapowiedziany jeszcze przed premierą pierwszego
Drugi sezon "Wiedźmina" został zapowiedziany jeszcze przed premierą pierwszego (Netflix)
d1snnvp

Tomek Bagiński mówił WP, że "adaptacja serialowa rządzi się swoimi prawami. Nie wszystko da się zmieścić, szczególnie w pierwszym sezonie, poza tym nie wszystko musi się tam znaleźć". Do napisania ośmiu odcinków wykorzystano takie opowiadania jak "Wiedźmin", "Mniejsze zło", "Granica możliwości", "Kraniec świata" czy "Kwestia ceny". I choć w drugim sezonie twórcy mogliby teoretycznie przeskoczyć do fabuły 5-tomowej sagi, to podobno chcą się nadal opierać na opowiadaniach.

Obejrzyj: "Wiedźmin" Netfliksa: zapytaliśmy serialową Yennefer o najtrudniejszą scenę

Prace nad drugim sezonem "Wiedźmina" już trwają, scenariusze są już praktycznie gotowe, a zdjęcia mają ruszyć na wiosnę. Jakie wydarzenia pojawią się w kontynuacji? Oficjalnie nic nie wiadomo, jednak portal redanianintelligence.com dowiedział się, że przynajmniej jeszcze jedno opowiadanie Sapkowskiego zostanie zekranizowane przez Netfliksa.

d1snnvp

Mowa o historii z "Ziarna prawdy", w którym Geralt poznaje bestię o imieniu Nivellen. Mroczna i krwawa wersja bajki o "Pięknej i bestii" była kiedyś wymieniana przez Lauren S. Hissrich, showrunnerkę serialu, jako jedno z jej ulubionych opowiadań Sapkowskiego.

Royce Pierreson jako Istredd/Netflix

Jak dowiedział się wspomniany portal, adaptacja "Ziarna prawdy" pojawi się na początku drugiego sezonu i będzie się wyraźnie różnić od oryginału. UWAGA, SPOJLER – w książce tylko Geralt poznaje Nivellena, zaś w serialu na dwór bestii ma trafić wiedźmin wraz z Ciri, z którą podąża do Kaer Morhen.

Jest też szansa, że w drugim sezonie zobaczymy wydarzenia znane z "Okruchu lodu". Royce Pierreson ma bowiem powrócić w roli Istredda, kochanka Yennefer, który odegrał we wspomnianym opowiadaniu kluczową rolę.

d1snnvp

Podziel się opinią

Share

d1snnvp

d1snnvp