Trwa ładowanie...
d37u41f

Świat według Kiepskich

Najnowsze informacje
5.0
(30463 głosy)
Oceń:

Serial "Świat według Kiepskich" opowiada o przygodach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów – Paździochów oraz Boczka, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4. Kiepskich od początku pokazuje telewizja Polsat. Był to jeden z pierwszych sitcomów w Polsce. Obecnie serial składa się z 13 sezonów i około czterystu odcinków. Zadebiutował w roku 1999.

Sitcom "Świat według Kiepskich" przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Wszyscy bohaterowie serii "Świat według Kiepskich" starają się zdobyć jak najwięcej pieniędzy tak, żeby się nie wysilić.

Ferdynand Kiepski, to mężczyzna w średnim wieku, który za wszelką cenę unika każdej pracy, a jego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć.

Mariola Kiepska, to próżna dziewczyna, która chce się koniecznie podobać wszystkim chłopcom. Jest córką Ferdynanda. Całą rodzinę Kiepskich utrzymuje żona Halina. Oprócz nich w domu mieszkała także babka Rozalia, matka Haliny, która często wchodziła w konflikty z Ferdkiem. W tej roli występowała Krystyna Feldman.

Obok Kiepskich mieszka Marian Paździoch z żoną Heleną. Paździoch to jedna z barwniejszych postaci serialu "Świat według Kiepskich". Spryciarz, pracuje na bazarze, zawsze kłoci się z Ferdkiem albo próbuje go przechytrzyć. Trzeci sąsiad Kiepskich to Arnold Boczek, pracownik miejscowej masarni. Z tego powodu jest nieco bardziej “puszysty” niż reszta sąsiadów. Nie ma żony ani dzieci. Dość naiwny i spokojny człowiek. Raczej nieszkodliwy dla Kiepskich, ale w serialu "Świat według Kiepskich" postać nieodłączna.

W serialu przez kilka sezonów można było oglądać Waldka Kiepskiego, syna Ferdka i Haliny. W pewnym momencie zniknął z fabuły. W 13. sezonie aktor Bartosz Żukowski postanowił wrócić do "Świata według Kiepskich" i ponownie zagra Waldusia.

Świat według Kiepskich
Tytuł oryginalny

Świat według Kiepskich

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Jan Blecki (Mężczyzna / Oficer UOP)

Małgorzata Kożuchowska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37u41f
d37u41f
d37u41f