Trwa ładowanie...

Spore zmiany w śniadaniówkach. To oni poprowadzą "Dzień Dobry TVN" i "Pytanie na śniadanie"

"Pytanie na śniadanie" i "Dzień Dobry TVN" od lat rywalizują o widza. W ostatnim czasie zarówno TVP, jak i TVN wprowadziły sporo zmian w swoich śniadaniówkach. Kto teraz je poprowadzi?

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga to nowe prowadzące "Dzień Dobry TVN"Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga to nowe prowadzące "Dzień Dobry TVN"Źródło: East News
dxch2lj
dxch2lj

W polskich programach śniadaniowych w ostatnim czasie doszło do dużych przetasowań. Zarówno w "Pytaniu na śniadanie" stacji TVP, jak i w "Dzień Dobry TVN" zmienili się prowadzący. Powody były różne, ale stacje najczęściej tłumaczyły się próbą podniesienia oglądalności programu. Ale nie każda zmiana została dobrze przyjęta.

W lipcu 2019 r. Michał Olszański rozstał się z "Pytaniem na śniadanie" i TVP po ponad 10 latach. Zanim do tego doszło, dziennikarz dostał zakaz wypowiadania się w mediach o swoim pracodawcy, po tym, jak skrytykował zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do "Pytania na śniadanie". Wówczas to on i współprowadząca Monika Zamachowska przeprowadzili wywiad z prezesem PiS. W ciągu następnych miesięcy oboje pożegnali się z pracą. Oficjalnie powodem był fakt, że "widownia 'Pytania na śniadanie' jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program". Dla Zamachowskiej było to niemałe zaskoczenie.

Kinga Rusin odejdzie z "Dzień dobry TVN"? Fani szukają odpowiedzi między wierszami

Na ich miejsce w stałym gronie gospodarzy zagościły nowe, choć znane już z "PnŚ" widzom twarze: Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska. Choć decyzja stacji początkowo wzbudziła mieszane reakcje wśród widzów, zmiany się opłaciły, a oglądalność programu nieco wzrosła.

dxch2lj

Niedawno dowiedzieliśmy się o kolejnych personalnych zmianach w "Pytaniu na śniadanie". TVP zdecydowała się wymienić Tamarę Gonzalez i Roberta El Gendy na Macieja Kurzajewskiego i Katarzynę Cichopek. Na dodatek, jak ujawniła zwolniona prezenterka, rozstano się z prowadzącymi w mało elegancki sposób, wykreślając ich z grafiku z dnia na dzień i tłumacząc się niską oglądalnością prowadzonego przez nich programu. Styl, w jaki stacja rozstała się z Gonzalez i El Gendym wywołał sporo kontrowersji i sprawił, że nie wszyscy widzowie ciepło przyjęli Cichopek i Kurzajewskiego.

Niepewny był też los lubianej przez widzów Marceliny Zawadzkiej, a wszystko przez aferę podatkową, w którą była zamieszana. Na początku lipca prokuratura w Łodzi postawiła jej zarzut o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Miało to związek ze współpracą z firmą, która działała jako zorganizowana grupa przestępcza. Prezenterka TVP zapewnia, że jest niewinna. Twierdzi, że osoby zajmujące się księgowością jej firmy bez jej wiedzy dopuściły się przestępstwa. Zawadzka poniosła już poważne konsekwencje oskarżeń.

TVP nie podjęła decyzji o zwolnieniu Zawadzkiej. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" poinformowała na Instagramie, że niebawem wróci do programu, a ponadto podpisała umowę z Impresariatem TVP, czego wcześniej nie chciała zrobić Tamara Gonzales.

Spore zmiany zaszły też w "Dzień Dobry TVN". W lipcu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, ze z programem pożegnali się Magda Mołek i jej współprowadzący Marcin Meller. Było to spore zaskoczenie, gdyż oboje od lat prowadzili "Dzień Dobry TVN". Zastąpili ich Małgorzata Ohme i Filip Chajzer.

dxch2lj

Na początku roku do grona prowadzących dołączyli Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Krupińska jest byłą miss Polski, żoną Sebastiana Karpiela-Bułecki, w stacji TVN Style miała swój "kącik" o zdrowym stylu życia, jest też twarzą dość chłodno odbieranych reklam dużej drogerii. Damian Michałowski to dziennikarz związanych z Radiem Zet, ma spore doświadczenie w pracy w tv. Był związany z Polsatem ("Wyspa przetrwania"), 4Fun tv ("Wielka wylewka") a nawet z TVP, gdzie prowadził sylwestra.

Teraz z kolei okazało się, że z programem pożegnali się Kinga Rusin i Piotr Kraśko. Kraśko przeniósł się do redakcji "Faktów". Z kolei Rusin postanowiła skupić się na prowadzeniu biznesu. Na ich miejsce w "Dzień Dobry TVN" pojawią się Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga. Dla Woźniak-Starak jest to powrót do pracy w telewizji po roku przerwy spowodowanej tragiczną śmiercią jej męża. Pierwszy odcinek z ich udziałem zobaczymy 14 września.

Reasumując, aktualny skład gospodarzy "Pytania na śniadanie" to: Marzena Rogalska, Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka, Tomasz Wolny, Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki, Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora.

dxch2lj

Z kolei w "Dzień Dobry TVN" prowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Kalczyńska-Maciejowska i Andrzej Sołtysik, Małgorzata Ohme i Filip Chajzer, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski oraz Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxch2lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxch2lj