Monika Zamachowska komentuje zwolnienie Michała Olszańskiego. "Dziwię się, że tak późno"

Monika Zamachowska o zwolnieniu Michała Olszańskiego
Monika Zamachowska o zwolnieniu Michała Olszańskiego
Źródło zdjęć: © ons
Kasia Niewiadomska

26.08.2020 08:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monika Zamachowska prowadziła z Michałem Olszańskim "Pytanie na Śniadanie". Teraz odniosła się do zwolnienia dziennikarza z Telewizji Polskiej.

Michał Olszański nie poprowadzi już "Magazynu Ekspresu Reporterów". Dziennikarz został zwolniony z Telewizji Polskiej. Decyzję stacji skomentowała Monika Zamachowska, która przez długi czas współprowadziła z Olszańskim "Pytanie na Śniadanie".

Celebrytka wyznała, że zwolnienia kolegi po fachu spodziewała się już wcześniej.

- Dziwię się, że dopiero teraz to się stało. Wydawało mi się, że zrobią to dużo wcześniej, natomiast poczekali, wysłuchali jego wypowiedzi na temat Trójki, a że ostatnio znowu był bardziej aktywny, kilka razy zabrał głos w tej sprawie, to sprawa została załatwiona ostatecznie - powiedziała w rozmowie z portalem plejada.pl.

Monika Zamachowska uważa, że zwolnienie Michała Olszańskiego ma podłoże polityczne.

- Oczywiście, że to ma podłoże polityczne. Czy ktokolwiek kiedykolwiek wątpił w kompetencje Michała Olszańskiego? Czy kiedykolwiek ktoś powiedział, że Michał jest słabym dziennikarzem? No właśnie, nie. Oczywiście, że to ma podłoże polityczne i oczywiście, że Michał jest osobą wybitnie niewygodną od rozmowy z prezesem Kaczyńskim na antenie "Pytania na śniadanie". W związku z tym został najpierw usunięty z "Pytania na śniadanie", a teraz z "Magazynu Ekspresu Reporterów" - dodała.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Monika Zamachowska i Michał Olszański przeprowadzili wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Po emisji rozmowy internauci zarzucili prowadzącym brak profesjonalizmu.

Wówczas Michał Olszański odniósł się do krytycznych komentarzy.

- Uważam, że ta rozmowa dla niego samego nie miała specjalnie sensu. Może tylko ta druga część rozmowy spełniła swoje zadanie. Mówił o kotach tak, że było widać, że to są jego ulubione zwierzaki - podsumował dziennikarz rozmowę z Kaczyńskim.

Po tych słowach kierownictwo stacji odsunęło Michała Olszańskiego od prowadzenia "Pytanie na Śniadanie". Ostatnio zapadła też decyzja o pozbawieniu dziennikarza programu "Magazyn Ekspresu Reporterów".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także