Trwa ładowanie...

Michał Olszański zwolniony z TVP. Już nie poprowadzi "Magazynu Ekspresu Reporterów"

Dziennikarz po 21 latach współpracy z Telewizją Polską został odsunięty od prowadzenia "Magazynu Ekspresu Reporterów". Jeszcze kilka dni temu z rozmowie z Wirtualną Polską zapewniał, że nikt dotąd nie podważał jego przyszłości w TVP.

Michał Olszański zwolniony z TVP. Już nie poprowadzi "Magazynu Ekspresu Reporterów"Źródło: akpa
d465ncf

Michał Olszański od początku nadawania "Magazynu Ekspresu Reporterów" był jego gospodarzem. Do lipca 2019 r. współprowadził też "Pytanie na śniadanie", ale po skomentowaniu zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego do programu śniadaniowego został z niego zwolniony.

W ubiegłym tygodniu dziennikarz miał poprowadzić w zastępstwie za zwolnionego dyrektora Trójki Kubę Strzyczkowskiego audycję "Zapraszamy do Trójki". Na kilka minut przed rozpoczęciem nadawania, program został anulowany. Olszański w rozmowie z WP nie krył rozczarowania.

- Uważam, że zostałem nieelegancko potraktowany po tylu latach pracy w Trójce. Nie jest to miłe, jak człowiek przyjeżdża do roboty i pięć minut przed szóstą się dowiaduje, że nie wchodzi na antenę, a widzi, że wchodzi do studia ktoś zupełnie obcy - powiedział.

Zobacz: Wpadki “Wiadomości” TVP. Sporo się ich nazbierało

Michał Olszański jeszcze w piątek otwarcie mówił o powiązaniach władz Polskiego Radia z politykami. W poniedziałek 24 sierpnia w trybie nagłym został zwolniony z "Magazynu Ekspresu Reporterów".

d465ncf

- Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże - skomentował tę decyzję Olszański w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że nowym prowadzącym zostanie Mirosław Rogalski, wicedyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

d465ncf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d465ncf