Michał Olszański zwolniony z TVP. Już nie poprowadzi "Magazynu Ekspresu Reporterów"

Michał Olszański zwolniony z TVP. Już nie poprowadzi "Magazynu Ekspresu Reporterów"
Źródło zdjęć: © akpa

25.08.2020 07:31, aktual.: 25.08.2020 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz po 21 latach współpracy z Telewizją Polską został odsunięty od prowadzenia "Magazynu Ekspresu Reporterów". Jeszcze kilka dni temu z rozmowie z Wirtualną Polską zapewniał, że nikt dotąd nie podważał jego przyszłości w TVP.

Michał Olszański od początku nadawania "Magazynu Ekspresu Reporterów" był jego gospodarzem. Do lipca 2019 r. współprowadził też "Pytanie na śniadanie", ale po skomentowaniu zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego do programu śniadaniowego został z niego zwolniony.

W ubiegłym tygodniu dziennikarz miał poprowadzić w zastępstwie za zwolnionego dyrektora Trójki Kubę Strzyczkowskiego audycję "Zapraszamy do Trójki". Na kilka minut przed rozpoczęciem nadawania, program został anulowany. Olszański w rozmowie z WP nie krył rozczarowania.

- Uważam, że zostałem nieelegancko potraktowany po tylu latach pracy w Trójce. Nie jest to miłe, jak człowiek przyjeżdża do roboty i pięć minut przed szóstą się dowiaduje, że nie wchodzi na antenę, a widzi, że wchodzi do studia ktoś zupełnie obcy - powiedział.

Michał Olszański jeszcze w piątek otwarcie mówił o powiązaniach władz Polskiego Radia z politykami. W poniedziałek 24 sierpnia w trybie nagłym został zwolniony z "Magazynu Ekspresu Reporterów".

- Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże - skomentował tę decyzję Olszański w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że nowym prowadzącym zostanie Mirosław Rogalski, wicedyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1089)
Zobacz także