Trwa ładowanie...
d46cug8

Przemysław Babiarz

Najnowsze informacje
3.4
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Przemyśl

d46cug8
WP
Źródło: WP, fot: WP.PL

Przemysław Babiarz - polski dziennikarz, komentator sportowy, konferansjer i mówca motywacyjny.

Przemysław Babiarz pochodzi z Przemyśla. W swoim rodzinnym mieście ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Następnie kontynuował naukę na Wydziale Aktorkim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 1989 do 1992 był aktorem gdańskiego teatru Wybrzeże.

Przez całą swoją karierę dziennikarską związany z Telewizją Polską (miał epizod jako prezenter kanału Wizja Sport). Debiutował w roku 1992 podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Przemysław Babiarz specjalizuje się w komentowaniu takich dyscyplin jak łyżwiarstwo figurowe, pływanie, lekkoatletyka oraz biegi narciarskie. Prowadzi też codzienne serwisy sportowe emitowane na antenie TVP1 oraz programy tematyczne na TVP Sport. Bywa także gospodarzem studia

Dziennikarz ma na swoim koncie również współprowadzenie programu "Stawka większa niż szycie". Przemysław Babiarz przez pewien czas był gospodarzem "Pytania na śniadanie". W roku 2007 wziął udział w show "Gwiazdy tańczą na lodzie" (jego partnerką była Michaela Krutská). Wraz z Agnieszką Włodarczyk prowadził wybory Miss Polonia 2007. Od 2009 roku prowadzi programy z cyklu "Wielki test".

Przemysław Babiarz został trzykrotnie nagrodzony Telekamerą w kategorii "Komentator sportowy".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46cug8
d46cug8
d46cug8