Neo‑Nówka rozgrzała skeczem internet do czerwoności. Ale skarga nie wpłynęła ani jedna

Neo-Nówka nadal wzbudza ogromne emocje
Neo-Nówka nadal wzbudza ogromne emocje
Źródło zdjęć: © kadr z programu

05.08.2022 08:01, aktual.: 05.08.2022 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za sprawą głośnego skeczu sława wyprzedza Neo-Nówkę. O gorzkiej diagnozie społeczeństwa dokonanej przez kabaret mówią niemal wszyscy. Oburza? Niektórych z pewnością, ale jak się okazuje, nie na tyle, by wysyłać skargi.

Skecz Neo-Nówki zapewnił grupie rozgłos, o jakim inni kabareciarze mogliby pomarzyć. Od dawna polski kabaret nie wywołał takich emocji. Opowieść o podzielonych rodakach zasiadających przy wigilijnym stole wywołał nie tylko medialną burzę, ale błyskawicznie stał się hitem sieci. W zaledwie kilka dni klip "nabił" ponad 5 mln wyświetleń na YouTube, a internauci nadal udostępniają go w mediach społecznościowych.

Ostra, wulgarna satyra na rząd i TVP narobiła szumu i wywołała mnóstwo komentarzy, w tym rzecznika PiS. Sprawa wywołała lawinę komentarzy – od lewa do prawa do skeczu odnoszą się politycy, satyrycy i inni artyści. Ci, których akurat nie dotknął cięty jak brzytwa humor kabareciarzy, głowią się, jak skecz w obecnych czasach może mieć jeszcze taką siłę rażenia.

A jednak, Neo-Nówka cieszy się wzmożoną falą popularności, choć może nie w takiej formie, jakiej by sami chcieli. Niezrażeni udzielają kolejnych komentarzy dotyczących sprawy, ostatniego nawet na Pol’and’Rock Festival. Wielu wskazuje, że ową siłą rażenia skeczu nie jest to, że jest zabawny, a do bólu szczery i gorzko podsumowuje to, co dzieje się w kraju.

Wydawać by się mogło, że występ, który rozgrzewa Polaków do czerwoności, mógł oburzyć na tyle, że znalazłyby się osoby, które zgłosiłyby skargę na kabaret do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie byłby to pierwszy przypadek – rada zajmowała się często bardziej błahymi sprawami, które wzburzały widzów.

Tymczasem jeśli chodzi o Neo-Nówkę, to portal wirtualnemedia.pl podaje, że nie wpłynęła ani jedna skarga. Ani na ten występ, ani na żaden inny, który grupa zagrała tego wieczora. Co ciekawe jednak, o ile skecz trafił później na profil na YouTube kabaretu, nie pojawił się na kanale Polsatu – mimo że stacja udostępniła inne fragmenty. Rzecznik prasowy Polsatu tłumaczył portalowi, że stacja nie pominęła celowo akurat tego jednego występu, bo do sieci ostatecznie nie trafiły też inne części programu.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (51)
Zobacz także