Trwa ładowanie...

"Korona królów": pierwsza wielka produkcja TVP od 30 lat. O czym będzie?

Jacek Kurski dopiął swego i zgodnie z założeniami stworzył nowy historyczny serial. Choć koncepcji było wiele, wygrała jedna - TVP szykuje polską odpowiedź na "Wspaniałe stulecie".

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Korona królów": pierwsza wielka produkcja TVP od 30 lat. O czym będzie?Źródło: kadr z programu
d3wbx48
d3wbx48

W TVP nie brakuje ostatnio pomysłów na odświeżenie oferty programowej. Śmiałe plany dotyczą także seriali. Jacek Kurski stawia na to, by jak najwięcej jej formatów było autorskimi dziełami, a nie produkowanymi przez firmy zewnętrzne. Wśród propozycji nowych produkcji znalazło się sporo koncepcji historycznych, w tym serial o Jagiellonach (roboczo nazwany "Złoty wiek", później "Korona królowej"). Serial ma być tworzony z rozmachem i być odpowiedzią na tureckie "Wspaniałe stulecie".

Do niedawna były to jednak tylko niepotwierdzone doniesienia. Po kilku miesiącach Telewizja Polska poinformowała, że wciela ten projekt w życie i właśnie rozpoczęła nad nim pracę. Ostatecznie "Korona królów" (bo na taką nazwę się zdecydowano) opowiadać będzie o kulisach władzy i opisywać losy wybitnych monarchów w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka.

- "Korona królów" będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat. Pokaże piękno naszej historii i czasy odbudowywania naszej państwowości - powiedział Kurski w "Teleexpressie".

W obsadzie znaleźli się: Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła, Wiesław Wójcik i Marcin Rogacewicz. Realizacją serialu w pełni zajmie się TVP. Początkowo zakładano, że "Korona królów" będzie emitowana od września 2017 roku cztery razy w tygodniu. Oficjalnie nie wiadomo jednak, ile odcinków będzie liczyć produkcja, ani kiedy trafi ona na antenę.

Zobacz także: Fenomenalnie zagrał prezesa TVP w "Uchu prezesa": "Trzeba być samobójcą zawodowym, żeby nie przyjąć takiej roli"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3wbx48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wbx48