Kiedyś tańczyli, dziś będą oceniać. Wiemy, kto walczy o fotel jurora w "TzG"

Michał Malitowski i Andrzej Grabowski – tych jurorów już nie zobaczymy w "TzG"
Michał Malitowski i Andrzej Grabowski – tych jurorów już nie zobaczymy w "TzG"
Źródło zdjęć: © KAPIF

05.01.2024 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wiosennej ramówce na antenę Polsatu powróci lubiany przez widzów "Taniec z gwiazdami". W ostatnim czasie program przeszedł wiele przemian. Ze stołków jurorskich spadły dotychczasowe twarze show, a o ich zastąpienie walczą już kolejne znane w show-biznesie osoby.

Nadchodząca 27. edycja celebrity talent show (a 14. z kolei realizowana w Polsacie) przyniesie sporo zmian: tych kosmetycznych, jak przeniesienie nagrywania z warszawskiego ATM Studio do jednej z hal Cyfrowego Polsatu w kompleksie przy ul. Łubinowej w stolicy czy odświeżenie wystroju studia, ale i bardziej radykalnych. Wiadomo już, że w składzie jurorskim zabraknie trzech panów.

Andrzej Piaseczny, Michał MalitowskiAndrzej Grabowski – to oni w ostatnich czterech (a pierwszy z nich – dwóch) odsłonach programu oceniali występy uczestników. Teraz ktoś będzie musiał ich zastąpić. Jak się dowiadujemy, poza kamerami toczy się wręcz o to walka pomiędzy kilkoma gwiazdami. Nie od dziś przecież wiadomo, że sędziowie są równie, a czasem nawet bardziej znani niż biorący udział w rywalizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kto chce być jurorem?

O fotel jurorski spierają się w dodatku osoby, które już wcześniej związane były z programem, a mianowicie tancerze, czyli partnerzy, którzy opiekowali się przydzielonymi im gwiazdami i wraz z nimi opracowywali choreografie do kolejnych odcinków. A jak donosi "Super Express", mowa tu o Agnieszce Kaczorowskiej, Rafale Maseraku i Marcinie Hakielu.

Pierwsza z nich, przez wiele lat kojarzona przez widzów głównie za sprawą roli Bożenki w "Klanie", jest również zawodową tancerką i to właśnie w tej funkcji wystąpiła w sześciu edycjach polsatowskiej wersji show. Na parkiecie towarzyszyła Rafałowi Maślakowi (2014), Łukaszowi Kadziewiczowi (2015), Nikodemowi Rozbickiemu (2016), Michałowi Malinowskiemu (2017) i Antkowi Smykiewiczowi (2018). Raz, w parze z Krzysztofem Wieszczkiem, udało jej się nawet wygrać.

Dla Maseraka udział w "Tańcu z gwiazdami" był początkiem kariery. Do tej pory tancerz wystąpił w niemal wszystkich jego odsłonach, zarówno tych TVN-owskich, jak i polsatowskich. Po Kryształową Kulę sięgał dwukrotnie: w 2009 r. z Anną Muchą i rok później z Julią Kamińską.

Podobnie jak dla Maseraka, także i dla Hakiela udział w show był przepustką do sławy. Wraz z Katarzyną Cichopek wygrał on drugą edycję, co dało początek wieloletniej przygodzie w postaci 14-letniego małżeństwa z aktorką znaną z "M jak miłość", które zaowocowało pojawieniem się na świecie dwojga dzieci, ale i założenia szkoły tanecznej.

W ostatnim czasie o Hakielu było głośno głównie za sprawą wplątania się w swego rodzaju czworokąt wzajemnych przepychanek i złośliwości, którego pozostałe wierzchołki stanowią wspomniana Cichopek, jej obecny partner i współprowadzący "Pytanie na śniadanie" Maciej Kurzajewski oraz jego była żona, prezenterka Paulina Smaszcz. Być może tancerzowi, który sam jest już w nowym związku, dobrze zrobiłby powrót do korzeni i lekkie odświeżenie wizerunku w oderwaniu od spraw prywatnych.

Jak donosi "Super Express", castingi na jurorów odbyły się w grudniu 2023 r. Na razie nic nie zostało jednak potwierdzone. Warto podkreślić, że objęcie takiej funkcji wiąże się nie tylko z dodatkowymi obowiązkami, ale i prestiżem oraz sporą ilością pieniędzy. Wypłaty sędziowskie sięgają bowiem ponoć nawet i pół mln zł.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także