Trwa ładowanie...

Eurowizja 2021: znamy pełne wyniki. Które miejsce zajęła Polska?

Za nami 65. finał Konkursu Eurowizji. Już wiadomo, że pierwsze miejsce przypadło Włochom. Na ten kraj stawiali bukmacherzy, piosenka zespołu Maneskin była też najpopularniejszym hitem Eurowizji 2021 wśród słuchaczy Spotify. Rafał Brzozowski nie przeszedł do kolejnego etapu. Które miejsce zajął?

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski był 33 na 39 możliwych miejsc.Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski był 33 na 39 możliwych miejsc.Źródło: Materiały prasowe
d4jxc0q
d4jxc0q

Bukmacherzy znów się nie pomylili. Stawiali na wygraną Włochów i zespołu Maneskin w Konkursie Eurowizji 2021 i dokładnie tak się stało. Kolejne miejsca zajęły Francja, Szwajcaria, Islandia i Ukraina. Znamy już szczegółowe wyniki głosowania jurorów i widzów z każdego kraju - i to nie tylko podczas finału, ale i półfinałowych rozgrywek. Te ostatnie "rozliczenia" interesują nas najbardziej. Reprezentant Polski pokazał się przecież jedynie w drugim półfinale. Już wiadomo, jak na niego głosowano.

Szczegółowe wyniki pojawiły się w serwisie Eurovisionworld.com. Okazuje się, że na 16 wykonawców, którzy reprezentowali swoje kraje w drugim półfinale, Rafał Brzozowski zajął 14. miejsce. Jak to się przekłada na cały konkurs? I jak głosowały na nas inne kraje?

Polska dostała:

d4jxc0q

12 punktów od jurorów z San Marino, 0 od widzów,

7 punktów od widzów z Mołdawii, 0 od jurorów,

7 punktów od widzów z Wielkiej Brytanii, 0 od jurorów,

3 punkty od jurorów z Bułgarii, 0 od widzów,

2 punkty od jurorów z Grecji, 0 od widzów,

1 punkt od widzów z Islandii, 0 od jurorów,

1 punkt od widzów z Francji, 0 od jurorów,

d4jxc0q

1 punkt od jurorów ze Szwajcarii, 0 od widzów,

1 punkt od widzów z Austrii, 0 od jurorów.

Rafał Brzozowski zgromadził więc 35 punktów (18 od jurorów, 17 od widzów), co dało mu 33. miejsce na 39 możliwych, biorąc pod uwagę wszystkich występujących w Eurowizji 2021.

Niestety, nie jest to dobry rezultat. Gorzej od Polaka oceniono tylko Australię, Macedonię Północną, Czechy, Irlandię, Gruzję i Łotwę.

d4jxc0q

Polska w Konkursie Eurowizji startowała 23 razy. Najlepiej poszło nam w 1994 r., gdy kraj reprezentowała Edyta Górniak, zajmując 2. miejsce. Najgorzej w 2011 - wtedy na ostatniej pozycji znalazła się Magdalena Tul. W 2019 r. Tulia była 11. w półfinale i 27. ogólnie.

Polskim wykonawcą, który przypadł do gustu Europejczykom, był Michał Szpak. W 2016 r. zajął 8. miejsce, przy czym większość punktów uzyskał z głosowania widzów. Gdyby decydowali tylko oni, miałby 3. pozycję.

Rafał Brzozowski – od uczestnika "The Voice" po czołową gwiazdę TVP

Eurowizja 2021: punkty przyznane wykonawcom https://eurovisionworld.com/
Eurowizja 2021: punkty przyznane wykonawcomŹródło: https://eurovisionworld.com/
Eurowizja 2021: punkty przyznane wykonawcom https://eurovisionworld.com
Eurowizja 2021: punkty przyznane wykonawcomŹródło: https://eurovisionworld.com
Eurowizja 2021: jak głosowano na Polskę? https://eurovisionworld.com/
Eurowizja 2021: jak głosowano na Polskę?Źródło: https://eurovisionworld.com/
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jxc0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jxc0q