Znów ośmieszył TVP. Gość "Minęła dwudziesta" nie zamierzał się hamować

Robert Kwiatkowski znów ośmieszył TVP
Robert Kwiatkowski znów ośmieszył TVP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.01.2023 21:53, aktual.: 31.01.2023 07:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasy, kiedy Danuta Holecka wspominała, że sprzęt z serduszkiem pomógł jej synowi, to przeszłość. Podobnie jak sama obecność WOŚP w TVP. Jednak są tacy, jak Robert Kwiatkowski, którzy o tym przypominają. W "Minęła dwudziesta" doszło w związku z tym do zabawnej sceny.

Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy gościł w TVP od 1993 do 2016 r. W 2017 r. WOŚP przeniosło się do TVN, za to publiczny nadawca albo nie wspomina o akcji, albo próbuje zatuszować jej obecność. Wszyscy na pewno pamiętamy wypikselowane serduszka w materiałach TVP oraz zwolnienie pogodynki, która takowe miała przyklejone na wizji.

O 31. finale WOŚP wspomniały tylko "Wiadomości" i to przez zaledwie kilkanaście sekund. W odróżnieniu od Polsatu, gdzie o tym szczególnym dniu rozprawiano przez trzy minuty. Ale serduszka WOŚP pojawiły się niespodziewanie w programie "Minęła dwudziesta". Choć dla TVP i gości w studiu było to na pewno sporym zaskoczeniem.

Chodzi o gest Roberta Kwiatkowskiego, posła PPS, byłego prezesa zarządu TVP, a od 2020 r. członka Rady Mediów Narodowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kwiatkowski był gościem niedzielnego wydania "Minęła dwudziesta". Oprócz niego do TVP Info zaproszono Marcina Porzucka (PiS), Mariusza Goska (SP) oraz Krzysztofa Grabczuka (PO-KO).

Nagle Kwiatkowski zaczął rozdawać serduszka WOŚP. Reakcja posła PIS, jak i cała sytuacja bardzo go rozbawiła.

- Myślę, że my wszyscy dołączymy się do tego (WOŚP- przyp. red). Zakupiłem stosowną ilość serduszek - powiedział Kwiatkowski.

- Widzę, że pan chciałby zrobić happening - próbował zdyskredytować go Porzucek.

Odpowiedź Kwiatkowskiego była krótka i dosadna.

- To nie jest żaden happening. To jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - stwierdził, a następnie zupełnie od niechcenia zmienił temat rozmowy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Robert Kwiatkowski wprawia w konsternację pracowników TVP Info.

- Chciałbym, aby w tym studiu zamiast byłego prezesa TVP zasiadł obecny prezes TVP i odpowiedział, patrząc ludziom w oczy, co też takiego się dzieje i jaką rolę jego telewizja odgrywa w podgrzewaniu nastrojów. Ile razy na antenie "Wiadomości" usłyszał pan "für Deutschland"? - grzmiał Kwiatkowski, a prowadzący program Krzysztof Ziemiec nie wiedział, gdzie podziać wzrok.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (92)
Zobacz także