Kiedyś wymazali serduszko. A teraz? TVP Info zaskoczyło

O WOŚP w TVP Info
O WOŚP w TVP Info
Źródło zdjęć: © screen TVP Info

30.01.2022 16:52, aktual.: 30.01.2022 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę 30 stycznia świętowano 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezę relacjonuje ze szczegółami TVN. TVP punktowano zaś nie raz, że pomija tak ważne wydarzenie w swoich programach. W niedzielę było jednak kilka "niespodzianek".

Tegoroczny finał WOŚP trwa w najlepsze i do godziny 16 zebrano ponad 60 mln zł. Impreza trwa, sporo pisze się o niej w mediach społecznościowych, a wejścia ze studia WOŚP można oglądać na bieżąco na kanałach TVN. W tym czasie mówi się sporo o tym, jak TVP relacjonuje to wydarzenie. Transmisje z Finałów nadawane były od 1993 do 2016 r. na antenach TVP. Natomiast publiczny nadawca był przez ostatnie lata krytykowany za pomijanie imprezy lub wymazywanie czerwonych serduszek, charakterystycznych dla Orkiestry Owsiaka.

WOŚP w TVP Info? Niektórzy mogli być zaskoczeni, ale faktycznie dziennikarze o tym wspomnieli - m.in. w wydaniu "Serwis info weekend" z godziny 15.

Z prędkością światła prezenter odczytał informację o tym, że w tym roku WOŚP zbiera na okulistykę dziecięcą. Pokazano też kilka materiałów zrobionych w trakcie zbierania pieniędzy przez wolontariuszy.

TVP Info
TVP Info© screen

O szczytnym celu WOŚP przypomniano także w krótkim materiale "Teleexpressu".

WOŚP
WOŚP© screen

Choć prezenterzy i reporterzy TVP Info nie mieli naklejonych serduszek, to symbol WOŚP zagościł na ekranach. W programie "Woronicza 17" miał je przyklejone na klapie marynarki Michał Kobosko z Polska2050. To serduszko nie padło ofiarą realizatorów.

O WOŚP padło także kilka słów w głównym wydaniu "Wiadomości". Michał Adamczyk odczytał krótki komunikat o wydarzeniu i zaznaczył, że relacjonuje go "jedna z komercyjnych stacji".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (924)
Zobacz także