Trwa ładowanie...

Kiedyś wymazali serduszko. A teraz? TVP Info zaskoczyło

W niedzielę 30 stycznia świętowano 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezę relacjonuje ze szczegółami TVN. TVP punktowano zaś nie raz, że pomija tak ważne wydarzenie w swoich programach. W niedzielę było jednak kilka "niespodzianek".

Share
O WOŚP w TVP InfoO WOŚP w TVP InfoŹródło: screen TVP Info
d1cqxfl

Tegoroczny finał WOŚP trwa w najlepsze i do godziny 16 zebrano ponad 60 mln zł. Impreza trwa, sporo pisze się o niej w mediach społecznościowych, a wejścia ze studia WOŚP można oglądać na bieżąco na kanałach TVN. W tym czasie mówi się sporo o tym, jak TVP relacjonuje to wydarzenie. Transmisje z Finałów nadawane były od 1993 do 2016 r. na antenach TVP. Natomiast publiczny nadawca był przez ostatnie lata krytykowany za pomijanie imprezy lub wymazywanie czerwonych serduszek, charakterystycznych dla Orkiestry Owsiaka.

Zobacz: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

WOŚP w TVP Info? Niektórzy mogli być zaskoczeni, ale faktycznie dziennikarze o tym wspomnieli - m.in. w wydaniu "Serwis info weekend" z godziny 15.

d1cqxfl

Z prędkością światła prezenter odczytał informację o tym, że w tym roku WOŚP zbiera na okulistykę dziecięcą. Pokazano też kilka materiałów zrobionych w trakcie zbierania pieniędzy przez wolontariuszy.

TVP Info screen
TVP InfoŹródło: screen

O szczytnym celu WOŚP przypomniano także w krótkim materiale "Teleexpressu".

WOŚP screen
WOŚPŹródło: screen

Choć prezenterzy i reporterzy TVP Info nie mieli naklejonych serduszek, to symbol WOŚP zagościł na ekranach. W programie "Woronicza 17" miał je przyklejone na klapie marynarki Michał Kobosko z Polska2050. To serduszko nie padło ofiarą realizatorów.

O WOŚP padło także kilka słów w głównym wydaniu "Wiadomości". Michał Adamczyk odczytał krótki komunikat o wydarzeniu i zaznaczył, że relacjonuje go "jedna z komercyjnych stacji".

d1cqxfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqxfl
d1cqxfl