Trwa ładowanie...

Nowy rekord. "Wiadomości" TVP przez 21 sekund mówiły o WOŚP

W niedzielę 30 stycznia WOŚP zagrał po raz 30. Gdy zaczynały się "Wiadomości" TVP, na koncie fundacji było już 80 mln zł. Jeśli chodzi o liczby, to warto wspomnieć o liczbie 21. Tyle sekund "Wiadomości" poświęciły Orkiestrze w wieczornym wydaniu.

Share
"Wiadomości" TVP o WOŚP"Wiadomości" TVP o WOŚPŹródło: screen z programu
d495glz

W ciągu dnia (30 stycznia) TVP Info wspominało w kilkusekundowych materiałach o 30. finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przy okazji poprzednich finałów publiczny nadawca był niejednokrotnie krytykowany za to, jak przedstawiał finał, który jednoczy setki tysięcy Polaków, którzy chcą wesprzeć szczytny cel. Raz krytyka spadała za wymazanie serduszka WOŚP, raz za aferę z pogodynką, która miała przyklejone serduszko podczas prezentowania pogody. W 2021 r. 29. finał WOŚP redakcja "Wiadomości" wspomniała w 17-sekundowym materiale.

A przypomnijmy, że transmisje z finałów nadawane były od 1993 do 2016 r. na antenach TVP i poświęcano im godziny, nie sekundy. Ile czasu zajęło tym razem redakcji opowiedzenie o WOŚP? Pada nowy rekord.

Zobacz: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

W wydaniu "Wiadomości" z 30 stycznia mówiono przede wszystkim o kryzysie pogodowym i o tym, co dzieje się na linii Rosja-Ukraina. W materiale o działaniach Rosji na wschodzie Europy nie pominięto postaci Donalda Tuska, o którym "Wiadomości TVP lubią codziennie opowiadać w każdym możliwym kontekście.

d495glz

Większy reportaż przygotowano też na temat polskich organizacji, które pomagają Ukraińcom.

W którymś momencie finalnie odnotowano fakt, że w całej Polsce w niedzielę grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Michał Adamczyk w 21-sekundowym materiale przypomniał cel, na jaki Orkiestra zbiera w tym roku fundusze.

Nie mogło jednak zabraknąć małego przytyku.

Adamczyk zaznaczył na koniec swojej wypowiedzi, że 30. finał relacjonuje "jedna z komercyjnych stacji telewizyjnych". Hasło "TVN" jakby nie mogło paść na wizji w takim kontekście.

d495glz

Ale kto wie, może za rok TVP poświęci finałowi WOŚP już 30 sekund?

d495glz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d495glz
d495glz