Trwa ładowanie...

"Wiadomości" dały popis. 17 sekund dla WOŚP, ale to nie był koniec

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP poświęciło całe 17 sekund bezstronnemu materiałowi o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Była to jednak tylko cisza przed burzą. Coroczną imprezę połączono z materiałem ze Strajku Kobiet, w którym w ostrych słowach wypowiadano się na temat demonstracji.

O czym mówiono w niedzielnym wydaniu "Wiadomości"?O czym mówiono w niedzielnym wydaniu "Wiadomości"?Źródło: TVP "Wiadomości"
d3u8vc3
d3u8vc3

"Ponad 1 mln 150 tys. szczepień w Polsce. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców to więcej niż w każdym innym dużym kraju Unii Europejskiej" - takimi słowami Michał Adamczyk rozpoczął niedzielne wydanie "Wiadomości". Następnie pojawiła się zapowiedź, czego możemy spodziewać się w programie. Choć finał WOŚP wydawał się tematem dnia, to usłyszeliśmy o nim dopiero pod koniec programu...

"Wiadomości" rozpoczęły się za to od informacji sportowych. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w zawodach w Willingen, a na drugim uplasował się Piotr Żyła. Tuż po wiadomościach ze świata sportu, widzowie dowiedzieli się co nieco na temat szczepień w Polsce i o zniesieniu obostrzeń. Następnie skrytykowano Komisję Europejską.

Pojawił się również materiał o sukcesach rządzących. W niedzielnym wydaniu programu zachwalano "Rodzina 500 plus". "Program znacząco ograniczył biedę i ubóstwo zwłaszcza wśród najmłodszych" - usłyszeliśmy w materiale.

Niedzielne wydanie "Wiadomości" TVP o WOŚP: "Festiwal absurdów i hipokryzji"

W końcu przyszedł czas na WOŚP. Temu tematowi poświęcono całe... 17 sekund. Kolejny materiał powiązany z WOŚP i Owsiakiem był już jednak znacznie dłuższy, bo powiązano go ze Strajkiem Kobiet.

d3u8vc3

"Festiwal absurdów i hipokryzji" - tak Michał Adamczyk określił WOŚP i ostatnie protesty związane z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego o dostępie do aborcji. "Próby łączenia idei, których nie da się połączyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierająca pieniądze na chore dzieci ramię w ramię z tzw. 'Strajkiem Kobiet', który te chore dzieci, w łonie matki, chce zabijać na każde żądanie. To tylko jeden z przykładów".

Materiał poświęcony Strajkowi Kobiet trwał aż 5 minut i 23 sekundy. W tym czasie TVP zdołało podkreślić aż 4 razy, że protestujący walczą o "zabijanie nienarodzonych, chorych dzieci".

Po krytyce Strajku Kobiet przyszedł czas na pochwałę dla TVP. Na wstępie Michał Adamczyk rozpływał się nad wzrostem oglądalności. Zaprezentowano także seriale i programy, które można oglądać na antenie. Pokazano też 8 fragmentów z wypowiedziami Jacka Kurskiego. Narrator podkreślał, że odkąd w Polsce panują rządy Prawa i Sprawiedliwości, TVP pnie się w górę, pasmo jest ciekawsze i nie ma żadnych zwolnień. Ten moment samozachwytu trwał 6 minut i 11 sekund.

Zobacz także: Viki Gabor wspiera WOŚP. Przekazała coś wyjątkowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3u8vc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u8vc3