Wpadka TVP Info. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co zobaczyli na ekranie

Wpadka w TVP Info. Internauci nie dowierzają temu, co pokazano na ekranie
Wpadka w TVP Info. Internauci nie dowierzają temu, co pokazano na ekranie
Źródło zdjęć: © Kadr z TVP

05.07.2022 15:45, aktual.: 05.07.2022 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internauci nie mogą się nadziwić lekkomyślności redakcji TVP Info. To, co pokazano na ekranie, to najlepszy przykład na to, jak nie obchodzić się z wrażliwymi danymi.

Jak doskonale wiedzą ci, którzy niekoniecznie w poszukiwaniu obiektywnej informacji, ale jednak regularnie oglądają TVP Info czy "Wiadomości" TVP, telewizja Jacka Kurskiego to nieprzebrane źródło dla internetowych żartownisiów. W mediach społecznościowych są zresztą profile, których autorzy publikują najlepsze smaczki wyłapane na antenie telewizji publicznej.

Trzeba przyznać, że choć redakcje "Wiadomości" i TVP Info stale podnoszą sobie poprzeczkę, to wciąż potrafią zaskoczyć. Tak jak ostatnio, gdy bezwiednie pokazano przed kamerami, to czego inni nie powinni zobaczyć. Mowa o dość lekceważącym podejściu redakcji do bezpieczeństwa danych.

Na antenie TVP Info pokazano zapisane na tablicy loginy i hasła, które z pewnością powinny znaleźć się poza zasięgiem postronnych osób, a przy niewielkim wysiłku i z powodu lekkomyślności redakcji, stały się dostępne dla każdego internauty.

Wpadkę odnotował m.in. twitterowy profil serwisu Niebezpiecznik.pl czy "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze". Trzeba przyznać, że internauci mieli prawdziwe używanie.

Niektórych jednak bardziej niż ujawnienie wrażliwych danych najpierw na tablicy, a następnie przed kamerą, poruszyło zdjęcie papieża Polaka i polskiego godła. A was co najbardziej zaskakuje na tym kadrze?

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (93)
Zobacz także