"Wiadomości" TVP. Do studia Telewizji Polskiej nagle "wjechał" pojazd bojowy
Widzowie "Wiadomości" TVP mogli przez moment poczuć powiew XXI w. Gdy prowadząca program informacyjny mówiła o polskim pojeździe bojowym, ten nagle "wjechał" z ekranu wprost do studia.
W 2019 r. studio "Wiadomości" TVP zostało mocno unowocześnione. Zmieniono czołówkę programu informacyjnego emitowanego przez telewizję publiczną i wprowadzono innowacje technologiczne, dzięki którym widzowie "Wiadomości" mogli oglądać bardzo realistyczne animacje. 12 maja 2019 r. pokazano wizualizację śmigłowca, maszyny zakupionej przez polskie wojsko.
– Jako pierwsi w Polsce w tej skali wprowadzamy do programu informacyjnego technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość. Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu "Wiadomości" – zapowiadał Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
Trzy lata później znów sięgnięto po wykorzystaną wcześniej technologię. W wydaniu z 23 czerwca do studia TVP nagle "wjechał" pojazd bojowy. Edyta Lewandowska opowiadała wówczas o zakupach, które mają wzmocnić polską obronność.
- Polska konsekwentnie wzmacnia bezpieczeństwo i kupuje nowoczesny sprzęt od najlepszych zagranicznych dostawców. Ale to, co może, pozyskuje też w polskich zakładach zbrojeniowych. Takim przykładem jest samobieżna haubica "Krab". Konstrukcja wyposażona jest w działo o kalibrze155 mm, dodatkowo uzbrojona w karabin maszynowy i wyrzutnię granatów dymnych. Może oddać do sześciu strzałów na minutę i uderzać w przeciwnika oddalonego o 40 km. Moc silnika zapewnia dużą manewrowość i prędkość poruszania do 60 km/h. Załogę stanowi pięciu żołnierzy - rozwodziła się Lawendowska, gdy widzowie oglądali wizualizację pojazdu bojowego.
Prowadząca wspomniała też o zestawach przeciwrakietowych "Piorun". - To jedna z najlepszych konstrukcji tego typu na świecie - usłyszeliśmy w materiale dotyczącym polskiej obronności.
- Polskie władze wyciągają wnioski z wojny, jaka toczy się za naszą wschodnią granicą - zakupy dla wojska w materiale podsumował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.