Do "Wiadomości" TVP zawitał XXI w. Niestety tylko, jeżeli chodzi o oprawę wizualną

Do "Wiadomości" TVP zawitał XXI w. Niestety tylko, jeżeli chodzi o oprawę wizualną
Źródło zdjęć: © tvp
Michał Dziedzic

12.05.2019 20:16, aktual.: 12.05.2019 23:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po odnowionym studiu "Wiadomości" latał animowany śmigłowiec. "To nasz kolejny krok w kierunku obudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej" - mówi Jarosław Olechowski.

Producenci "Wiadomości" TVP postawili sobie za cel, by ich serwis informacyjny był jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Zdecydowano się unowocześnić studio, zmienić czołówkę i wprowadzić wiele innowacji technologicznych. Widzowie mogli zobaczyć efekty 12 maja, wtedy wyemitowano nowe wydanie odświeżonych "Wiadomości".

– Jako pierwsi w Polsce w tej skali wprowadzamy do programu informacyjnego technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość. Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu "Wiadomości" – zapowiadał Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Obejrzeliśmy nowe wydanie serwisu. Czy rzeczywiście jest nowocześnie i progresywnie? Po dynamicznej czołówce mogliśmy zobaczyć odnowione studio i animowany pasek "Prawo i Sprawiedliwość strażnikiem wartości". Chwilę później pokazano materiał, w którym oklaskiwany Jarosław Kaczyński grzmi "nie ma powodu, by w Polsce pary homoseksualne adoptowały dzieci". Następnie wyemitowano "krzepiący" materiał o procesji św. Stanisława w Krakowie.

Jakiś follow-up do dokumentu Tomasza Sekielskiego, którym żyje cała Polska i który bije rekordy popularności na YouTube? Tylko pod belką "W obronie chrześcijańskich wartości". Dokument między słowami nazwano kłamstwem i "wulgarnym atakiem na Kościół".

Obraz
© Wiadomości

W duchu XXI wieku pokazano nam za to wizualizację śmigłowca. Podczas omawiania maszyn zakupionych przez polskie wojsko, dzięki nowoczesnej technologi jeden z samolotów dosłownie latał po studiu.

Co ciekawe, oprawę wizualną programu przygotowali specjaliści z firmy Platige Image, jednego z najlepszych studiów graficznych na świecie, na czele z Tomaszem Bagińskim, którego film był nominowany do Oscara.

Twórcy nowej oprawy wizualnej zapowiadali, że zapewni ona serwisowi prestiż.

- Nowe studio "Wiadomości" to nasz kolejny krok w kierunku obudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie zdynamizowaliśmy sposób przedstawiania newsów, a także zwiększyliśmy częstotliwość łączeń na żywo z naszymi reporterami. Teraz do tego dodajemy supernowoczesne technologie – zapowiadał Olechowski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (673)
Zobacz także