Trwa ładowanie...

TVP zorganizuje festiwal polskiej piosenki w Kielcach. Znamy nazwę i datę

TVP zorganizuje festiwal polskiej piosenki w Kielcach, w Amfiteatrze Kadzielnia. Impreza odbędzie się 10 czerwca.

TVP zorganizuje festiwal polskiej piosenki w Kielcach. Znamy nazwę i datęŹródło: ONS.pl
d2i2c9p
d2i2c9p

Po tym, jak władze Opola wypowiedziały umowę organizacji festiwalu, prezydent miasta zapowiadał, że impreza mimo wszystko właśnie się tam odbędzie, Jacek Kurski natomiast - że przeniesie imprezę gdzie indziej. W zaistniałej sytuacji we czwartek radni sejmiku opolskiego zaapelowali do samorządowców z innych części Polski o nieprzejmowanie organizacji festiwalu.

Jak się okazuje, TVP postawiło na swoim i zorganizuje festiwal polskiej piosenki gdzie indziej, ale pod inną nazwą. Jak poinformowało Radio Zet, organizacji podjęły się Kielce. Za stronę artystyczną festiwalu w całości odpowiadać będzie Telewizja Polska, bez ingerencji władz Kielc. Koncert odbędzie się w amfiteatrze Kadzielnia. Umowa ma zostać podpisana w przeciągu kilku dni, gdy z urlopu wróci prezydent miasta.

- Nikomu niczego nie zabieramy, nie organizujemy żadnego festiwalu opolskiego w Kielcach – zapewnił w rozmowie z Radiem ZET wiceprezydent miasta Andrzej Sygut. Jak się okazuje, impreza, która się tam odbędzie, ma nową nazwę - Koncert Muzyki Polskiej Piosenki. Kto wystąpi? Przekonamy się 10 czerwca.

Zobacz także: Prezydent Opola: festiwal będzie jesienią

d2i2c9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2c9p