TVP doszła do porozumienia z Opolem. Festiwal wraca do stolicy polskiej piosenki!
Po kilku tygodniach niepewnej przyszłości 54. Festiwalu w Opolu Telewizja Polska doszła do porozumienia z prezydentem Opola. W oficjalnym komunikacie TVP poinformowała, że impreza odbędzie się w stolicy polskiej piosenki. Jak dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl, nowy termin został wyznaczony na wrzesień 2017 roku.
- Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie - brzmi komunikat TVP.
- W związku z tym ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu - dodała Telewizja Polska.
Do podpisania nowej umowy doszło w poniedziałek. Miasto Opole ostatecznie zgodziło się udostępnić TVP prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz amfiteatr. - Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu - czytamy w komunikacie pod którym podpisał się Jacek Kurski oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
Porozumienie teoretycznie zamyka sprawę. Jednak dopiero najbliższe dni pokażą, czy uda się w tak krótkim czasie zebrać znanych artystów, którzy będą chcieli sygnować swoimi nazwiskami "festiwal największej farsy ostatnich lat".
ZOBACZ TEŻ: Festiwal w Opolu odwołany. Gwiazdy zbojkotowały imprezę
Problemy z 54. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu zaczęły się od wiadomości, że Kayah (z powodów politycznych) ma zakaz występu na jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz. Na znak protestu z udziału w festiwalu zaczęli solidarnie rezygnować kolejni artyści. Krótko potem prezes Kurski zrezygnował z występu zespołu Arka Jakubika Dr. Misio, którego teledysk uznano za "niestosowny". W Opola wypisali się też konferansjer Artur Orzech i reżyser Konrad Smuga. A w końcu zrezygnowało samo Opole – władze miasta wypowiedziały TVP umowę na organizowanie imprezy.
Telewizja Polska zaczęła szukać miejsca, w którym zorganizowałaby festiwal zastępczy. Swoje kandydatury wysunęło kilka miast m.in. Siedlce, Rzeszów i Płock. Ostatecznie "nowe Opole" miało się odbyć w Kielcach. Na szczęście 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w Opolu.