Trwa ładowanie...

Kolejne ikony polskiej piosenki rezygnują z udziału w Opolu

To już efekt kuli śnieżnej. Grono wykonawców na kultowej imprezie muzycznej z godziny na godzinę się kurczy. Po skandalicznym odsunięciu z występu na deskach amfiteatru opolskiego Kayah i Dr Misio, artyści masowo rezygnują z udziału w Festiwalu. Andrzej Piaseczny, Kombii, Maryla Rodowicz to tylko niektóre gwiazdy, które powiedziały "dość". Do tego zacnego grona dołączyła również Kasia Kowalska i Urszula.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kolejne ikony polskiej piosenki rezygnują z udziału w Opolu
Źródło: ONS.pl
dx5bv14

- W obliczu niepokojących wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Opolu, podczas którego miałam wystąpić, informuję, że rezygnuję z udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie. Pozdrawiam - napisała piosenkarka w swoich krótkim oświadczeniu na Facebooku.

Kilka godzin później o swojej rezygnacji poinformowała także Urszula. - Kochani! Pytacie, czy w tym roku usłyszycie w Opolu Dmuchawce i Konika? Otóż nie, ponieważ wycofaliśmy się z udziału w tegorocznym festiwalu. (...) Bardzo cieszy mnie atmosfera solidarności między nami - brzmiał jej wpis na Facebooku.

W sobotę ze swojego jubileuszowego koncertu zrezygnował Andrzej Piaseczny. - (...) Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie, że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie. (...) Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich, którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy opolski recital, o zrozumienie i wsparcie - napisał piosenkarz.

dx5bv14

W tym samym czasie podobną decyzję ogłosił również zespół Kombii. - Jesteśmy tylko muzykami i chcemy do końca nimi pozostać .... Festiwal Opolski zawsze był dla nas największym świętem Polskiej Piosenki, tu odnosiliśmy jedne z naszych największych sukcesów..... Z przykrością podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z tegorocznego festiwalu - napisał Grzegorz Skawiński.

Ale na tym kłopoty Prezesa TVP się nie kończą. Z prowadzena koncertu Premier zrezygnował również dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Na facebooku powstała grupa nawołująca do bojkotu oglądania koncertów opolskich w telewizji: Nie oglądam Opola 2017

dx5bv14

Przypomnijmy, że na 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nie wystąpią:
Kayah
Kasia Nosowska
Maryla Rodowicz
Andrzej Piaseczny
Kombii
Kasia Kowalska
Urszula
Kasia Popowska
Michał Szpak
Dr Misio
Audiofeels
Kasia Cerekwicka
Lanberry

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dx5bv14

Podziel się opinią

Share
dx5bv14
dx5bv14