Od ponad 25 lat pracuje w TVP. W sieci radzi, co mówić o... byłym szefie

Tomasz Kammel z Telewizją Polską jest związany z przerwami od ponad 25 lat
Tomasz Kammel z Telewizją Polską jest związany z przerwami od ponad 25 lat
Źródło zdjęć: © AKPA | Piętka Mieszko

08.01.2024 20:54, aktual.: 08.01.2024 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z dużymi przetasowaniami w Telewizji Polskiej wiele twarzy stacji pożegnało się z pracą. Jak na razie nie dołączył do nich Tomasz Kammel. Na swoim Instagramie opublikował jednak wideo, które można odczytać jako wiadomość skierowaną do... byłych kolegów ze stacji.

52-letni prezenter niemal całe swoje zawodowe życie związał z Telewizją Polską. Zatrudnił się w niej tuż po studiach, w 1997 r., kiedy to wraz z Karoliną Korwin Piotrowską zaczął prowadzić magazyn filmowy "Filmidło". W ciągu ponad 20 lat na antenie (w latach 2007–2011 co rusz odchodził i wracał do TVP) był gospodarzem wielu znanych programów, m.in. "Randki w ciemno", "Kawy czy herbaty?", "Teleexpressu", "Pytania na śniadanie" czy "The Voice of Poland". Ostatnio widzowie mogli go oglądać na scenie sylwestrowej imprezy w Zakopanem.

W 2014 r. Kammel założył kanał na YouTubie, gdzie dzieli się wskazówkami w zakresie wystąpień publicznych i przeprowadza wywiady z mniej lub bardziej znanymi osobami. Chociaż może pochwalić się 186 tys. subskrybentów, od ponad 1,5 roku nic na nim nie opublikował. Kammel chętnie i regularnie udziela się natomiast w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To jedno z najtrudniejszych pytań"

Instagramowy profil Tomasz Kammela, na którym reklamuje się on jako "ekspert komunikacji międzyludzkiej", obserwuje 305 tys. osób. Prezenter publikuje na nim zarówno materiały lifestylowe (przepis na "antyprzeziębieniowy koktajl Kammelowy"), zdjęcia i wideo zza kulis "Pytania na śniadania" czy porady związane z językiem bądź występami przed publiką. Tym razem postanowił podzielić się wskazówkami dotyczącymi tego, jak odpowiadać, gdy rekruterzy na rozmowie kwalifikacyjnej zadają pytanie, "dlaczego zrezygnowałeś z poprzedniej pracy".

Przede wszystkim bądźcie prawdomówni, ale jednocześnie nie nadawajcie na poprzedniego pracodawcę. Nie mówcie na przykład: "Nie lubiłem mojego szefa" albo "Bo było nudno", lub "Chciałem więcej kasy". (...) Zamiast tego trzeba profesjonalnie, czyli mówcie o sobie – zachęca Kammel i obrazuje tę taktykę przykładami.

– "Poszukuję lepszych perspektyw zawodowych i możliwości rozwoju zawodowego", czyli rozwój. "To nie szło w parze z moimi długoterminowymi celami zawodowymi", czyli cele. No i mogą być też wyzwania, czyli uwaga: "Poszukuję nowych wyzwań w pracy, takich zgodnych z moimi mocnymi stronami". No i mamy to! – mówi na nagraniu prezenter.

Filmik instruktażowy, choć wpisuje się w tematykę regularnie publikowanych przez Kammela materiałów, pojawia się akurat w momencie, kiedy nadal kształtuje się nowa formuła Telewizji Polskiej, a dotychczasowe twarze poszczególnych stacji sami rezygnują z pracy lub tracą zatrudnienie. Sam prowadzący "Pytania na śniadanie" wypowiadał się na ten temat w połowie grudnia 2023 r.

- Cokolwiek by się miało zmienić, jest spokój. [...] A my wszyscy robimy swoje. Są zadanie do wykonania, jest oglądalność, która jest rekordowa i to tak napędza, że człowiek nie chce się koncentrować na niczym innym - zapewniał.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także