Trwa ładowanie...

Telewizja Polska uruchomi kanał TVP ABC na ósmym multipleksie

27 czerwca zmiana telewizyjnego systemu nadawania weszła w ostatnią fazę, w związku z czym w milionach polskich mieszkań można oglądać wyłącznie TVP. Telewizja Polska zapomniała jednak o kanale TVP ABC, który również zniknął. Teraz dodano go do MUX 8.

Jacek Kurski jest szefem TVP od 2016 r. Jacek Kurski jest szefem TVP od 2016 r. Źródło: AKPA
d1wpsdx
d1wpsdx

Do tej pory telewizja w Polsce funkcjonowała w standardzie DVB-T, teraz przeszła na nowszy DVB-T2/HEVC. DVB-T2/HEVC to nie tylko lepsza jakość obrazu, ale także przesyłanego dźwięku i zwiększenie opcji jego konfigurowania. Ta zmiana odbywa się jednak w atmosferze skandalu, gdyż niemal wszystkie stacje zostały zmuszone do przejścia na nowy system. Poza TVP, która ma możliwość nadawania w starym systemie jeszcze przez wiele miesięcy.

Problem polega na tym, że aby odbierać kanały w nowym systemie nadawania, należy dostosować starsze odbiorniki i kupić nowe dekodery. W związku z tym szacuje się, że nawet 2 mln gospodarstw domowych w Polsce w tej chwili mogą odbierać tylko TVP.

Zdaje się, że Telewizja Polska zadbała o wszystko. Zapomniała jednak o jednej ważnej kwestii – kanale dla najmłodszych TVP ABC, który też przestał być dostępny dla osób ze starszymi odbiornikami.

Ida Nowakowska przekonuje: "TVP zapewnia dualizm mediów"

Teraz okazuje się, że TVP ABC zostanie uruchomione na MUX 8, który nie ma obowiązku przechodzenia na nowy system. Nie ma on jednak zasięgu ogólnopolskiego, a żeby go odbierać, część widzów musi wymienić antenę.

d1wpsdx

Na MUX 8 są też TVP Kultura, TVP Kobieta, WP, Metro, Zoom TV i Nowa TV.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wpsdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wpsdx