Trwa ładowanie...
d49z5sk

Szymon Majewski

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
d49z5sk

Co zaskakujące, Majewski z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych.

Przed wojskiem chronił się na praktykach w szpitalu, gdzie ukończył kurs sterylizacji parowej i gazowej i jest to, jak mówi, jedyny papier w jego życiu. Jednak na życie zarabia jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, komik, satyryk, felietonista i aktor. Szymon Majewski to prawdziwa osobowość dzisiejszej telewizji.

Przygodę z show-biznesem Majewski rozpoczął na początku lat 90. Odpowiedział na ogłoszenie, które przeczytał w jednej z gazet. Był wówczas słuchaczem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Złożył swoje podanie o pracę do nowej radiostacji - Radia Zet. Po rozmowie kwalifikacyjnej przyjęto go na stanowisko DJa. Szybko awansował i stał się samodzielnym dziennikarzem.

W Radiu ZET pracował w latach 1990-2005. Od 1997 prowadził w tej rozgłośni program "Sponton", przedtem audycje "Szymoniada" i "Majewiada", wcześniej brał udział w programie "Grupa Szczepana".

Współpracownik kilku stacji telewizyjnych (TVP, Canal+; prowadził programy "Słów cięcie gięcie", "Sympatyczny program dla miłych ludzi" oraz "Szymon mówi Show").

Występował w talk show "Wieczór z Alicją", gdzie występował gościnnie jako "niezwykły wynalazca".

Popularność Majewskiego przyszła jednak wraz z kontraktem z telewizją TVN. Był prezenterem programu "Mamy Cię!" w TVN, polskiej wersji kanadyjskiego programu pt. "Surprise, Surprise", w którym widzowie oglądają gwiazdy w nietypowych i zaskakujących dla nich samych sytuacjach.

Od września 2005 w tej samej stacji prowadzi swój autorski program satyryczny "Szymon Majewski Show", gdzie wciela się w różne role (m.in. parodiuje znanych prezenterów lub bohaterów seriali, wystąpił np. jako "Magda M. 20 lat później"), a od 2007 roku regularnie zmienia się w Ędwarda Ąckiego, fikcyjnego polityka, a także przeistacza się w dresiarza oraz w walczące o krzyż "moherowe berety". Ten program okazał się największym sukcesem medialnym prezentera.

Majewski pisze również felietony w czasopiśmie dla mężczyzn "Playboy". Wystąpił także gościnnie w kilku filmach, m.in. "E=mc²", "Kiler" i "Superprodukcja". Jest też współautorem tekstów piosenek na płycie "Płyta stereofoniczna" Cezarego Pazury.

Showman jest laureatem wielu nagród, m.in. Wiktora, dwóch Telekamer i Fenomenu Przekroju.

Majewski mówi o sobie, że jest człowiekiem szczęśliwym, robi to, co lubi i jeszcze mu za to płacą. Prywatnie jest mężem Magdy i ma dwójkę dzieci: Zosię i Antosia. Rodzinę uważa za swoje największe szczęście.

Dziennikarz napisał autobiografię pod tytułem "Showman, czyli spowiedź świra".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49z5sk
d49z5sk
d49z5sk