Trwa ładowanie...
d2urw78

Stonowane wydanie "Wiadomości". Tylko jedno mocne uderzenie w opozycję

W wydaniu serwisu "Wiadomości" z 14 lipca bardzo mało czasu poświęcono Rafałowi Trzaskowskiemu, niewiele więcej Andrzejowi Dudzie. Omówione były przeróżne tematy, ale pojawił się jeden atak w stronę zwolenników opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiadomości" twierdzą, że opozycja nie chce wspólnoty
"Wiadomości" twierdzą, że opozycja nie chce wspólnoty (TVP)
d2urw78

Błąd na grafice

Serwis "Wiadomości" 14 lipca poprowadziła Danuta Holecka. Wydanie zaczęło się od podania oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, w których wygrał Andrzej Duda o nieco ponad 420 tys. głosów. Podkreślano jednak, że w niektórych gminach obecnie urzędujący prezydent miał ponad 80, a nawet ponad 90 proc. głosów. W grafice przedstawiającej wyniki procentowe kandydatów popełniono błąd - Rafałowi Trzaskowskiemu zabrano 0,1 proc. głosów (uzyskał 48,97 proc., a TVP podało 48,87 proc.).

Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich wg "Wiadomości" TVP
Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich wg "Wiadomości"

Później wytknięto Trzaskowskiemu, że w czasie kampanii wyborczej nie współpracował z Lewicą i Robertem Biedroniem, ponieważ... nie odebrał od niego telefonu.

d2urw78

Następnie wspomniano o zgodzie Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu przez Orlen i planach wchłonięcia PGNiG, orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nowelizację Kodeksu Karnego z 2019 r. jako niezgodną z konstytucją. Dalej pokazano walkę mieszkańców podkarpackich miejscowości ze skutkami nawałnic.

Później wrócono do tematu wyborów prezydenckich i porównano wyniki z 2015 i 2020 r., by pokazać, że Andrzej Duda tylko zyskiwał poparcie przez lata, a Rafał Trzaskowski wygrał w mniejszej liczbie powiatów niż Bronisław Komorowski.

W kolejnym materiale pokazano Dudę jako prezydenta, który chce odbudowywać wspólnotę i wyciąga rękę do opozycji, a jej politycy i wyborcy nie są chętni do współpracy.

d2urw78

Jeden ostry atak

Najostrzejszy był jednak materiał "Kto nie chce pojednania?" autorstwa Marcina Tulickiego. - Nie trzeba było długo czekać. Od razu po zwycięstwie prezydenta Andrzeja Dudy jego przeciwnicy na czele z tzw. elitami zaczęły obrażać Polaków, którzy ośmielili się zagłosować na prezydenta. W internecie pojawiły się nawet wpisy, w których rolnicy i mieszkańcy ściany wschodniej są straszeni ekonomiczną izolacją - zapowiada Holecka.

Redaktor TVP skupia się jednak na redaktorze naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamie Michnik i Tomaszu Lisie, którzy jego zdaniem "bezpardonowo atakowali prezydenta Andrzeja Dudę". Twierdzi też, że Michnik myśli o siłowym odebraniu władzy jako jedynym rozwiązaniu; powołuje się na protesty na Ukrainie z 2013 i 2014 r. Dodaje też, że "po wyborach na sile zyskała pogarda", a osiem gwiazd "stało się naczelnym hasłem wyborców Trzaskowskiego".

Tulicki stwierdza także, że po ogłoszeniu wyników "sympatykom Trzaskowskiego" puściły wszelkie hamulce. Przytacza różne wpisy internetowe z anonimowych kont, pisarki Marii Nurowskiej i szefa jednego z gdańskich spółek miejskich. Rzuca opinią, że za porażkę Trzaskowskiego w wyborach odpowiada pogarda ze strony jego wyborców.

d2urw78

Na koniec podkreślono rozwój sojuszu Polski z USA, dodano też, że w polskich kurortach nad morzem i nad jeziorami jest bezpiecznie, a oglądalność wieczoru wyborczego w TVP była bardzo wysoka. Co ciekawe, w serwisie nie pojawiło się nic nt. śmiertelnego wypadku autobusu w woj. pomorskim, w którym zginęły trzy osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2urw78

Podziel się opinią

Share

d2urw78

d2urw78