Trwa ładowanie...
d3r1ody

Rojst

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Rojst" to serial kryminalny wyprodukowany przez Showmax Polska. W rolach głównych wystąpili Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska.

Rojst – opis fabuły

Fabuła serialu kryminalnego "Rojst" rozgrywa się w mieście o nieokreślonej nazwie na zachodzie Polski w 1984 roku.

W redakcji "Kuriera Wieczornego" pojawia się nowy reporter, Piotr Zarzycki. Przyszedł za odchodzącego z pracy Witolda Wanycza. Przed dziennikarzami stoi jednak kolejna zagadka do rozwiązania.

W tajemniczym lesie na Grontach dochodzi bowiem do podwójnego zabójstwa – prostytutki i wysoko postawionego członka partii, Grochowiaka. Ponadto z mostu skacze para zakochanych. Czy obie zbrodnie mają ze sobą coś wspólnego?

Zagłębiając się w śledztwo, Wanycz i Zarzycki nie zdają sobie sprawy, w jakim niebezpieczeństwie się znaleźli.

Serial "Rojst" ma pięć odcinków. Można je oglądać na platformie Showmax co niedzielę od 9 sierpnia 2018 roku.

Rojst – bohaterowie

Głównym bohaterem serialu "Rojst" jest dziennikarz z długoletnim doświadczeniem, Witold Wanycz. Marzy o wyjeździe do Niemiec, jednak sprawa zabójstwa wciąga coraz bardziej. Łączą go niejasne relacje z prostytutką Nadią.

Drugim bohaterem jest Piotr Zarzycki, który chcąc się odciąć od ojca będącego politykiem, wyjeżdża z ciężarną żoną Teresą z Krakowa. Trafia do "Kuriera Wieczornego". Razem z Wanyczem prowadzą niebezpieczne śledztwo.

Na drugim planie pojawia się kierownik baru hotelu Centrum odgrywany przez Piotra Fronczewskiego. Był narratorem prologu serialu "Rojst".

Rojst – ciekawostki

  • Reżyserem serialu "Rojst" jest Jan Holoubek, dla którego produkcja jest debiutem na tym stanowisku;
  • W serialu pojawiają się nawiązania do takich seriali jak "Stranger things" czy "True detective";
  • 18 sierpnia 2018 roku (dzień przed premierą pierwszego odcinka serialu "Rojst") pojawił się w sieci 10-minutowy prolog;
  • Piosenka do serialu "Rojst" zaśpiewana przez Brodkę to cover piosenki Izabeli Trojanowskiej "Wszystko, czego dziś chcę". Ponadto muzka w serialu "Rojst" to przede wszystkim utwory wykonawców znanych z lat 80. ubiegłego wieku – Maanam, Urszula, Andrzej Zaucha, Franek Kimono, Republika;
  • Pierwszy teaser serialu "Rojst" pojawił się na serwisie Youtube 23 lipca 2018 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r1ody
d3r1ody
d3r1ody