Trwa ładowanie...

"Rojst" powróci. Netflix potwierdził drugi sezon

Netflix wyciąga kolejnego asa z rękawa. Właśnie zapowiedział drugi sezon hitowego serialu Jana Holoubka. 6-odcinkowa produkcja ma się pojawić na platformie już w 2021 r.

Share
Rojst
RojstŹródło: Materiały prasowe
d1v3cpf

"Rojst 2" rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 r. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą postaci znane z pierwszej części. Na ekranie pojawią się m.in. Andrzej Sewerya, Dawid Ogrodnik i Zofia Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

Holoubek o "Rojście": "Andrzej Seweryn zgodził się na rolę od razu"

- Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu, jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości - mówi Jan Holoubek o pracy nad drugą serią "Rojsta".

d1v3cpf

Przypomnijmy, że "Rosjt", opowiadający o tajemniczych morderstwach w mrocznym mieście w czasach PRL-u, został uznany za jeden z lepszych produkcji 2018 r. Pierwszy sezon był realizowany dla platformy Showmax - po jej wycofaniu się z rynku prawa do produkcji wykupił Netflix. Czekacie na drugi sezon? Już teraz możecie zobaczyć jego zapowiedź!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1v3cpf

Podziel się opinią

Share
d1v3cpf
d1v3cpf