Seriale polskie"Rojst" powróci. Netflix potwierdził drugi sezon

"Rojst" powróci. Netflix potwierdził drugi sezon

Rojst
Rojst
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Urszula Korąkiewicz

20.10.2020 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix wyciąga kolejnego asa z rękawa. Właśnie zapowiedział drugi sezon hitowego serialu Jana Holoubka. 6-odcinkowa produkcja ma się pojawić na platformie już w 2021 r.

"Rojst 2" rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 r. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą postaci znane z pierwszej części. Na ekranie pojawią się m.in. Andrzej Sewerya, Dawid Ogrodnik i Zofia Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

- Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu, jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości - mówi Jan Holoubek o pracy nad drugą serią "Rojsta".

Przypomnijmy, że "Rosjt", opowiadający o tajemniczych morderstwach w mrocznym mieście w czasach PRL-u, został uznany za jeden z lepszych produkcji 2018 r. Pierwszy sezon był realizowany dla platformy Showmax - po jej wycofaniu się z rynku prawa do produkcji wykupił Netflix. Czekacie na drugi sezon? Już teraz możecie zobaczyć jego zapowiedź!

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także