Trwa ładowanie...

Obsada serialu "Rojst" od Showmax, czyli Seweryn i Ogrodnik u Holoubka

Premiera serialu "Rojst" od Showmax wzbudziła niemałe zainteresowanie. Pierwszy teaser "bagna" pojawił się 23 lipca 2018 roku. O obsadzie słyszeliśmy już wcześniej. Po trailerze i premierowym odcinku możemy napisać więcej. Co wiemy o głównych bohaterach? Kogo obsadził Jan Holoubek w "Rojście"?

Obsada serialu "Rojst" od Showmax, czyli Seweryn i Ogrodnik u HoloubkaŹródło: Materiały prasowe
dh1zs9p
dh1zs9p

Andrzej Serweryn jako Witold Wanycz w "Rojst"

Głównym bohaterem serialu "Rojst" jest Witold Wanycz, dziennikarz "Kuriera Wieczornego" z długoletnim doświadczeniem, który niejedno widział i niejedno słyszał.

Ukryty za chmurą dymu papierosowego i szerokiej kurtki w mdłym zielonym kolorze skrywa przeszłość, której nie chce wspominać. Jego marzeniem jest wyjazd do Niemiec, jednak perspektywa opuszczenia Polski oddala się, kiedy na Grontach zostaje znaleziona zamordowana prostytutka i działacz partyjny.

Brutalne zabójstwo zmusza Wanycza do przyjrzenia się sprawie bliżej. Jest jeszcze jeden czynnik, który nie pozwala dziennikarzowi wyjechać – młody reporter Piotr Zarzycki.

dh1zs9p

Andrzej Seweryn jako Witold Wanycz wykreował mroczną postać, którą widz chciałby poznać bliżej, ponieważ duszna aura otaczająca bohatera wydaje się wciągać niczym bagno – tak jak sama historia.

Dawid Ogrodnik jako Piotr Zarzycki w "Rojst"

Piotr Zarzycki to młody dziennikarz, który ma zastąpić Witolda Wanycza. Jest synem działacza partyjnego, jednak próbuje się odciąć,dlatego przyjeżdża z Krakowa.

Dla niewprawionego w dziennikarskie śledztwo Zarzyckiego próba odnalezienia sprawcy brutalnego morderstwa może być szansą na wielką karierę. Jego mistrzem zostaje Wanycz.

dh1zs9p

Bujna fryzura,pomięta koszula i duże okulary sprawiają, że Piotr Zarzycki wygląda niczym wycięty z ponurej epoki PRL-u. Jednak nie tylko charakteryzacja przyciąga uwagę widzów serialu "Rojst". Gra aktorska Dawida Ogrodnika również sprawia, że od typowego ucznia widz oczekuje więcej.

Piotr Fronczewski w "Rojst"

Choćby Piotr Fronczewski miał się pojawić się w serialu "Rojst" tylko na chwilę, jego fizjonomia oraz głos sprawiają, że widzowie przenoszą się do lat 80.

Aktor wciela się w rolę kierownika baru hotelu Centrum. Z jego perspektywy poznajemy prolog "Rojsta", który ukazał się na serwisie Youtube 18 sierpnia 2018 roku, czyli dzień przed oficjalną premierą pierwszego odcinka.

Bar, który prowadzi bohater, przypomina lokal wycięty z kultowego "Miasteczka Twin Peaks", a Brodka wykonująca cover piosenki Izabeli Trojanowskiej "Wszystko, czego dziś chcę" dopełnia klimat serialu "Rojst", który nie byłby tak wciągający, gdyby nie Piotr Fronczewski.

dh1zs9p

Postaci drugoplanowe w serialu "Rojst"

Obsada serialu "Rojst" to nie tylko duet aktorski Seweryn-Ogrodnik, który mogliśmy podziwiać w "Ostatniej rodzinie" (2016), ale również postaci drugoplanowe.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza kobieca część obsady "Rojsta"Magdalena Walach, Zofia Wichłacz i Agnieszka Żulewska. Wszystkie trzy utalentowane, wszystkie trzy przeniesione za sprawą charakteryzacji do lat 80.

Czym nas zaskoczą w kolejnych odcinkach "Rojsta"?

dh1zs9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1zs9p