Rafał Patyra pracował w TVP, teraz nawołuje do obrony Polski. Przed czym?

Rafał Patyra chce bronić Polski przed tęczowymi flagami
Rafał Patyra chce bronić Polski przed tęczowymi flagami
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

08.01.2024 14:09, aktual.: 15.01.2024 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Patyra do niedawna był jednym z dziennikarzy związanych z Telewizją Polską. Działał w TVP Sport, prowadził "Teleexpress" i udzielał się w programach katolickich. Teraz pisze "Brońmy Polski" i "Bóg, honor, ojczyzna". O co chodzi?

Rafał Patyra jest wyjątkowo religijny. Wiara w Boga nie ustrzegła go przed zboczeniem na ścieżkę zdrady małżeńskiej - dziennikarz ma za sobą romans i późniejszą walkę o relację z żoną. Małżeństwo udało mu się utrzymać, ale kontaktu z córką z pozamałżeńskiego związku już nie. Teraz dziewczyna jest już nastolatką. Patyra w wywiadach wprost mówił, że wychowuje ją matka.

Patyra już nie pracuje w TVP. Pożegnał się z telewizją publiczną po tym, jak władza w Polsce przeszła z rąk PiS-u do koalicji. Widzowie dostali "19.30" zamiast "Wiadomości" i odświeżone wydanie "Teleexpressu" z Maciejem Orłosiem, który wrócił do Telewizji Polskiej po latach nieobecności.

"Czas odpinać mikrofony! Po siedmioletniej jeździe 'Teleexpressem' pociąg nagle wyhamował. Może to dobry moment na przesiadkę? Czyżby czas na kolej naprawdę dużych prędkości?" - pisał Patyra, który był jednym z prowadzących.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pobożny były dziennikarz TVP wciąż jest aktywny w mediach społecznościowych,. Tam nawołuje do obrony Polski. Na instagramowym profilu Patyry pojawiło się zdjęcie Katarzyny Lubnauer, wiceminister edukacji, z napisem "Tęczowe flagi zamiast krzyży. Oto ich plan".

"Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem" - dodał były pracownik TVP w opisie. Nie zabrakło sugestywnych tagów: "Brońmy Polski", "Wolne media", "Bóg, honor, ojczyzna".

Co na to internauci? "Śmiać się czy płakać", "Nie dam zdjąć krzyża", "Smutne i przykre to wszystko", "...by każdy czuł się komfortowo... każdy tylko nie katolik. Smutne to" - to tylko część komentarzy.

Wpis Rafała Patyry nawiązuje do wywiadu, którego kilka dni temu udzieliła Katarzyna Lubnauer. W Radiu Zet mówiła o planach co do zajęć religii, ale została też zapytana o krzyże, które mimo rozdziału państwa od Kościoła wiszą w niemal każdej klasie w polskiej szkole, oraz o tęczowe flagi.

- Uważam, że bardzo ważne jest, żeby młodzież miała też pewną autonomię w tym, jak funkcjonuje szkoła i powiem więcej: szkoła ma być miejscem, w którym dobrze się czuje każdy uczeń, niezależnie od jego orientacji seksualnej, wyznania, niezależnie od tego z jakiej rodziny pochodzi. Każdy uczeń ma się czuć dobrze w polskiej szkole - tłumaczyła.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także