Zmiany w "Pytaniu na śniadanie". Czekali na to aż 15 lat
29.02.2024 18:23, aktual.: 07.03.2024 09:49
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ekipa programu TVP2 "Pytanie na śniadanie" szykuje się do dużej zmiany - przeprowadzki do nowej siedziby. Po 15 latach emisji popularna śniadaniówka zostanie przeniesiona do nowoczesnej hali zdjęciowej przy ulicy Woronicza w Warszawie.
Zmiana lokalizacji, o której Wirtualnym Mediom, powiedziała osoba z kierownictwa TVP, ma zapewnić programowi "Pytanie na śniadanie" jeszcze lepsze warunki produkcyjne oraz pozwolić na realizację transmisji w nowoczesnej przestrzeni wyposażonej w zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak systemy Smart czy scenografia z ekranem LED. Dotychczasowe studio zostanie przejęte przez TVP Info, co oznacza również zmiany dla tego kanału.
- Przy Woronicza za chwilę zostanie oddana do użytku nowa gigantyczna hala zdjęciowa, do której przeniesie się "Pytanie na śniadanie". Przez to zyskamy wielką przestrzeń, w której znajdą się newsowe studia - czytamy na stronie wirtualnemedia.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Chcemy, żeby newsy wystartowały z nowego miejsca już 1 września. To profesjonalne studio, które ma 400 mkw. powierzchni, jest bardzo wysokie, co odróżnia je od tego na placu Powstańców Warszawy, gdzie jak podskoczysz, to dotkniesz ręką sufitu. Niewykluczone, że jak dobrze zostanie zaaranżowana przestrzeń, to inne programy newsowe, takie jak "Teleexpress" czy "Panorama", również stamtąd będą nadawały - twierdzi informator Wirtualnych Mediów.
Budowa nowej siedziby "Pytania na śniadanie" to część większego projektu, który obejmuje utworzenie hali o powierzchni 20 tys. mkw. Koszt przedsięwzięcia to ok. 150 mln zł. Kompleks składa się z sześciu modułów studyjnych i został zaprojektowany z myślą o różnorodnych produkcjach.
Zobacz także
"Pytanie na śniadanie" - program śniadaniowy Telewizji Polskiej
"Pytanie na śniadanie" to poranny program TVP2 nadawany codziennie od 7:30, który od lat cieszy się zainteresowaniem widzów. Jest to mieszanka informacji, rozrywki, porad praktycznych oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi, przez co trafia do szerokiej grupy odbiorców. Program stara się dotykać różnorodnych tematów – od aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych, przez kulturę, modę, zdrowie, aż po kulinaria i sport.
Dzięki dynamicznej formule i zaangażowaniu nowych prowadzących "Pytanie na śniadanie" (podobnie jak "Dzień dobry TVN") jest porannym rytuałem dla wielu Polaków, ale również platformą dla artystów, ekspertów i publicystów do dzielenia się swoją wiedzą i opiniami.
"Pytanie na śniadanie" w nowej siedzibie - będą zmiany w formule?
Przeniesienie "Pytania na śniadanie" do nowej siedziby jest nie tylko zmianą lokalizacji, ale także okazją do odświeżenia formuły programu i dostosowania go do nowych możliwości technicznych oraz oczekiwań widzów.
Studio z nowoczesnym wyposażeniem i większą przestrzenią może przyczynić się do wprowadzenia nowych elementów do programu lub poprawienia obecnych, takich jak lepsza jakość obrazu, ciekawsze scenografie czy bardziej zaawansowane efekty wizualne.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: