Temat z "Pytania na śniadanie" oburzył internautów. Redakcja musiała zareagować

Rozmowę na kontrowersyjny temat prowadziła na antenie Ida Nowakowska i Tomasz Wolny
Rozmowę na kontrowersyjny temat prowadziła na antenie Ida Nowakowska i Tomasz Wolny
Źródło zdjęć: © Kadr z TVP

02.07.2021 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdziwą burzę na facebookowym profilu "Pytania na śniadanie" wywołała zapowiedź jednego z tematów o związki puszystych kobiet i przystojnych mężczyzn. Wielu internautów oburzył nie tyle sam temat, co przede wszystkim to, jak go sformułowano. Redakcja w końcu zabrała głos.

"Pytanie na śniadanie" znów podpadło widzom. Temat o kobietach z nadwagą i pytanie o to, czy mogą mieć przystojnego partnera, wielu wydał się absurdalny i powielający stereotypy. Oburzenie przede wszystkim wylało się w sieci. Pod postem zapowiadającym rozmowę prezenterów z zaproszonymi do studia gośćmi rozpętała się prawdziwa burza. Opublikowana na profilu treść brzmiała następująco:

"Kobiety plus size wyśmiewane i hejtowane! Czy dziewczyna z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?!? Co myślicie? Komentujcie i włączcie TVP2".

Na komentarze oburzonych tematem internautów nie trzeba było długo czekać.

"Coraz bardziej zaskakujące te wasze tematy. Co ma do tego wygląd? (...) Myślałam, że te durne stereotypy już dawno zostały zapomniane" - napisała jedna z internautek.

"Czego wy uczycie w tej telewizji? Potem zdziwienie, że w szkole się wyśmiewają przez wygląd czy ubranie (...)" - zarzucił kto inny.

"Nakręcacie dalej sami. Czy to ważne, czy ktoś jest, szczupły, czy bardziej przy kości? Ogarnijcie się w końcu " - zaapelowała do redakcji fanka programu TVP i doczekała się zaskakującej odpowiedzi.

"Pani też słabo zrozumiała tę rozmowę? Omawialiśmy pytanie tych, którzy wyśmiewają tę panią. Nie zgadzamy się z takim traktowaniem, o tym była ta rozmowa" - tłumaczyła redakcja "Pytania na śniadanie".

Zwrócono jednak uwagę, że skoro tak wiele osób odebrało wpis w obraźliwy sposób, najwyraźniej został on źle sformułowany.

"Słabo chyba wam wyszło, skoro co druga osoba nie zrozumiała waszego przesłania (...)" - czytamy na profilu "Pytania na śniadanie".

"Nagłówek do poprawki i będzie wszystko zrozumiałe, bo sam tytuł nie jest dobrze sformułowany jeśli chodzi o temat" - zauważył kolejny internauta.

Na tę sugestię jednak redakcja TVP nie odpowiedziała.

Komentarz z profilu "Pytania na śniadanie"
Komentarz z profilu "Pytania na śniadanie"© Facebook
Komentarz na profilu "Pytania na śniadanie"
Komentarz na profilu "Pytania na śniadanie"© Facebook
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (105)
Zobacz także