Oj, zabolało. TVP Info o skeczu Neo‑Nówki. "Może chcą, żeby ich ktoś zamknął?"

"Nic tam nie ma specjalnie" - TVP Info o skeczu Neo-Nówki
"Nic tam nie ma specjalnie" - TVP Info o skeczu Neo-Nówki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.08.2022 23:14, aktual.: 10.08.2022 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skecz "Wigilia 2022" kabaretu Neo-Nówka wciąż rezonuje w przestrzeni publicznej. Świadczą o tym milionowe odtworzenia na YouTubie czy kolejne komentarze. Do krytycznego wobec PiS i TVP występu odnieśli się też prowadzący "W tyle wizji". Wyszło drętwo i nieśmiesznie, ale uwagę zwraca jedno zastanawiające zdanie.

Mimo że od głośnego występu minął ponad tydzień, kabaret Neo-Nówka nadal znajduje się w centrum zainteresowania mediów i internatów. Przypomnijmy, że chodzi o uaktualnioną wersję ich klasycznego skeczu. To właśnie z niego pochodzi zdanie "Najbardziej to się boisz gejów, a nie przeszkadza ci, że rząd cię r... codziennie", które rozgrzało internet do czerwoności.

Choć na Neo-Nówkę oprócz słów podziwu posypały się gromy, to w sieci ich występ bije rekordy popularności (prawie 9 mln wyświetleń na kanale kabaretu). Po długim milczeniu do skeczu w postanowiła odnieść się też telewizja publiczna.

Rękawicę podjęli Stanisław Janecki i Krzysztof Feusette, prowadzący programu "W tyle wizji" emitowanego na TVP Info. W trwającym nieco ponad dwie minuty wejściu próbowali zdewaluować Neo-Nówkę, pokazać, że jest nieśmieszna i udowodnić, że tak naprawdę nic się nie stało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Janecki nieudolnie starał się przekonać widzów, że Neo-Nówka nie ma startu do wyjadaczy pokroju śp. Jerzego Dobrowolskiego.

- Tak szczerze mówiąc, obejrzałem ten tzw. głośny skecz. Nic tam nie ma specjalnie. Jeśli to jest ostra krytyka władzy to… - tu Janecki prychnął i wzruszył ramionami.

Z kolei Feusette dowodził, że kabareciarze uwzięli się na PiS i są nieobiektywni, bo poprzedniej władzy tak nie krytykowali. Co nawiasem mówiąc, nie jest prawdą, bo osiem lat temu szydził ze spotkania Komorowskiego i Obamy.

- Dam nagrodę i ze świecą będę szukał skeczu Neo-Nówki, która by wtedy kpiła z rządów Tuska i Kosiniaka-Kamysza. Pamiętam, że Robert Górski bardzo nieśmiało próbował drwić z pana Tuska z tego "haratania z gałę". Proszę sobie porównać tamte skecze i te późniejsze z "Ucha Prezesa", gdzie robi sobie żarty nawet z tragedii pod Smoleńskiem - dowodził lekko oburzony.

- Gdzie więcej tej wolności? Gdzie ostrzej kabaret atakował władzę: teraz za "reżimu" czy za "wspaniałej wolnościowej ekipy" - kpił Feusette.

Rozważania nad Neo-Nówką zakończył Janeceki.

- Może oni chcą, żeby ich ktoś zamknął? - zastanawiał się głośno, na co drugi prowadzący powiedział: - Jesteś brutalny, ale mamy wolność. Jeśli ktoś chce się zamknąć, to niech się po prostu zamknie.

Co ciekawe, w programie nie pokazano fragmentu omawianego skeczu, a wyimek ze starszego występu Neo-Nówki.

Choć "Wigilia 2022" uderzyła w wyborców PiS, "tępą propagandę TVP" i politykę partii Jarosława Kaczyńskiego (m.in. 70 mln zł na wybory kopertowe, CPK czy Turów), to jego twórcy w rozmowie z WP podkreślają, że skecz miał głównie za zadanie pokazać, jak dramatycznie polityka podzieliła zwykłych Polaków.

Neo-Nówka -"Wigilia 2022" - Bez Cenzury (NOWOŚĆ)

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (889)
Zobacz także