Neo‑Nówka zaktualizowała "Wigilię". Będą kolejne, mocne kpiny z PiS

Neo-Nówka bawi swoimi skeczami już od ponad 20 lat. Zaprezentowana na festiwalu w Koszalinie "Wigilia" mocno zaszła politykom PiS za skórę
Neo-Nówka bawi swoimi skeczami już od ponad 20 lat. Zaprezentowana na festiwalu w Koszalinie "Wigilia" mocno zaszła politykom PiS za skórę
Źródło zdjęć: © YouTube
Przemek Gulda

30.09.2022 09:44, aktual.: 30.09.2022 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Będą świeże, mocne kpiny z władzy, bo "rządzący nieustannie inspirują nas do dodawania nowych elementów do słynnego skeczu o wigilii" - mówią artyści z kabaretu Neo-Nówka. Będzie się można o tym przekonać na żywo podczas dwóch specjalnych występów grupy we Wrocławiu.

Coś specjalnego przygotowują dla swoich fanów satyrycy grupy Neo-Nówka. Przez dwa kolejne wieczory, w sobotę, 8 października i w niedzielę, 9 października, wystąpią w swoim rodzinnym mieście - Wrocławiu. Obie imprezy odbędą się w hali Orbita i będzie można je zobaczyć na żywo.

Będą także rejestrowane na potrzeby późniejszej retransmisji telewizyjnej. Każdego wieczoru będzie można zobaczyć coś innego: w programie znajdą się dobrze znane skecze, ale pojawią się także zupełnie premierowe żarty i inne atrakcje. Nie zabraknie też, głośnej w ostatnim czasie, "Wigilii".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Pierwszego wieczoru zagramy program przygotowany na 20-lecie. Właściwie już kończymy go grać, obchody tego jubileuszu były mocno spóźnione przez pandemię. To podsumowanie dwóch dekad naszej działalności - opowiada Roman Żurek z Neo-Nówki. - Tego wieczoru na scenie pojawią się wszystkie najbardziej znane i lubiane postacie, ale w zupełnie nowych, nie pokazywanych wcześniej odsłonach. Będzie oczywiście nasz najbardziej chyba znany skecz, "Niebo", ale w mocno zmienionej formule, będą piosenki, które zaśpiewamy z zespołem Żarówki, będą też goście specjalni - dawni członkowie zespołu.

Po sobotnim jubileuszu, który będzie występem o charakterze kompilacyjnym, w niedzielę przyjdzie czas na coś zupełnie innego.

- Zaprezentujemy "Żywot Mariana", program, który miał premierę jeszcze przed pandemią, ale potem musieliśmy zrobić półtora roku przerwy w jego graniu - dodaje Żurek. - To nasz najbardziej spójny i zwarty materiał, opisuje historię jednej postaci, od narodzin do śmierci. Na koniec pojawiają się dobrze znane z telewizji "Trumny". Ale będzie też wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

W repertuarze wrocławskich występów nie może zabraknąć skeczu, dzięki któremu o Neo-Nówce było ostatnio bardzo głośno.

- "Wigilia" oczywiście się pojawi, mało tego: pojawi się i pierwszego, i drugiego wieczoru - wyjaśnia Żurek. - To skecz, który wciąż się zmienia, rządzący nieustannie inspirują nas do dodawania nowych elementów. A więc wersja, którą wykonamy we Wrocławiu, będzie mocno zaktualizowana wobec tej, o której było głośno.

Zarejestrowane we Wrocławiu widowiska będzie można zobaczyć w telewizji Polsat, ale nie znane są jeszcze dokładne daty emisji.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad "Pierścieniami Władzy""Rodem Smoka", wspominamy seriale z lat 90. oraz śpiewamy hymn ku czci królowej. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także