Neo‑Nówka kpi z "ławeczek patriotycznych". Kabaret zapowiada nowy skecz

Kabaret Neo-Nówka zabrał głos w sprawie ławeczek "Z polską flagą". Te słowa raczej nie spodobają się pomysłodawcom
Kabaret Neo-Nówka zabrał głos w sprawie ławeczek "Z polską flagą". Te słowa raczej nie spodobają się pomysłodawcom
Źródło zdjęć: © East News

31.08.2022 23:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po pamiętnym wystąpieniu w Koszalinie kabaret Neo-Nówka coraz częściej zabiera głos w sprawach bieżących. Tak było w przypadku wesela wiceministra Norberta Kaczmarczyka i traktora, tak jest w przypadku ławki "Z polską flagą". Komentarz wrocławskiej ekipy jest brutalnie szczery.

Jak pisaliśmy, w niektórych miastach pojawiły się ławki wkomponowane w kontur Polski. Pomysłodawcą instalacji, które stanęły m.in. w Olsztynie, Rzeszowie i Gdańsku, jest Kancelaria Premiera. Każdy, kto chce na nich usiąść, musi jednak najpierw zapoznać się z regulaminem zawierającym aż 15 punktów.

Czytamy w nim m.in. że nie mogą wchodzić na nie zwierzęta, na ławce mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, nie wolno palić papierosów elektronicznych, a czekający na swoją kolej muszą stać w odległości półtora metra od instalacji.

Nic dziwnego, że zarówno same ławeczki (zwana potocznie "ławkami patriotycznymi"), jak i kuriozalny regulamin szybko stały się obiektem drwin internautów. We środę na trwającym w Olsztynie Campus Polska z ławeczek zadrwił też Donald Tusk.

- Nie uwierzycie, ale ławka ma regulamin złożony z 15 punktów. Ja nie jestem z Neo-nówki, ja czytam dokument - mówił ze sceny szef Platformy, a na widownia wybuchła śmiechem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cytat szybko rozlał się po mediach społecznościowych, a wywołany do tablicy kabaret Neo-Nówka nie przepuścił okazji i wrzucił komentarz na Twittera.

"Po zapoznaniu się z regulaminem użytkowania ławki patriotycznej, musimy przyznać że w skeczu 'Wigilia 2022' nie doszacowaliśmy poziomu absurdu w naszym kraju. Oj będzie kolejny update tego skeczu. PS A jak już pośmieszkowaliśmy, to pamiętajcie, że już jest 16,1 proc." - czytamy na oficjalnym Twitterze ekipy z Wrocławia.

O Neo-Nówce zrobiło się głośno pod koniec lipca, kiedy podczas emitowanego przez Polsat Festiwalu Kabaretu w Koszalinie zaprezentowała nową wersję słynnego skeczu "Wigilia".

W półgodzinnej scence pada wiele gorzkich słów pod adresem władzy, wyborców PiS, TVP i nieudolnych polityków. Jest o 2 mld zł na "tępą propagandę" telewizji Jacka Kurskiego, PCK czy 70 mln na wybory kopertowe, które się nie odbyły.

Od tamtego czasu i tak duża popularność Neo-Nówki wystrzeliła, o czym świadczą miliony wyświetleń na YouTube, zaproszenie na Pol'and'Rock Festival czy tysiące wzmianek na Twitterze, gdzie kabaret jest bardzo aktywny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także