Trwa ładowanie...

Na to idą 2 mld zł rocznie z podatków. "Piosenka" o Tusku z TVP Info robi furorę

O tym, że TVP codziennie od ponad roku przygotowuje krytyczne reportaże wymierzone w Donalda Tuska, nie trzeba nikogo przekonywać. W ostatnim odcinku "Strefy starcia" gospodarz i zaproszeni goście przeszli jednak samych siebie. Program był tak kuriozalny, że zainspirował jednego z internautów do zmontowania piosenki z fragmentami, w których mowa o Donaldzie Tusku. To trzeba zobaczyć.

Miłosz Kłeczek i jego goście odmieniali Donalda Tuska przez wszystkie przypadkiMiłosz Kłeczek i jego goście odmieniali Donalda Tuska przez wszystkie przypadkiŹródło: TVP INFO
d4dyl2f
d4dyl2f

- Dziś zaczynamy program od dyskusji o polityce wschodniej, wywołanej m.in. wystąpieniem byłego premiera Donalda Tuska w Poczdamie, który po wyborach parlamentarnych w 2007 r. skupił się na budowie dobrych relacji z Moskwą. Niestety kosztem Ukrainy, na co wskazywali sami Ukraińcy. "Chcemy dialogu z Rosją, taką, jaka ona jest" - ogłosił Donald Tusk w dniu objęcia stanowiska premiera - mówił Miłosz Kłeczek na początku "Strefy starcia".

Po tych słowach "Donald Tusk" był przez niemalże bitą godzinę odmieniany przez wszystkie przypadki zarówno przez wyraźnie stronniczego Miłosza Kłeczka jak i zaproszonych gości. A byli wśród nich: polityk PiS, PSL, Solidarnej Polski, Nowej Lewicy i dwoje przedstawicieli mediów publicznych. Kłeczek poinformował widzów, że Donald Tusk także dostał zaproszenie, ale odmówił wzięcia udziału w programie. Po raz 43.

Wspomniany odcinek był w całości poświęcony Donaldowi Tuskowi - głównie w kontekście jego "prorosyjskiej polityki", kolejnej emisji dokumentu "Nasz człowiek w Warszawie" (dla niewtajemniczonych: tak Rosjanie mieli nazwać Tuska) czy przekopu Mierzei Wiślanej, której Tusk jako premier się sprzeciwiał.

Jeden z internautów wziął na warsztat godzinny odcinek "Strefy starcia" i wyciął z niego większość, jeśli nie wszystkie wzmianki o Donaldzie Tusku. A następnie podłożył muzykę i zmontował tragikomiczną piosenkę. Bo o ile sam mix jest przezabawny, to taka skala jednostronnych ataków politycznych w telewizji publicznej (teoretycznie wolnej od propagandy którejkolwiek partii i dostającej 2 mld zł dodatkowych funduszy z budżetu) powinna budzić zgoła inne emocje.

d4dyl2f

"To tylko (i aż w sumie) z jednego programu, a czy ktoś dałby radę zrobić taki mix z całego dnia?" - pyta jeden z internautów pod filmikiem. "Program pędzi z prędkością 2,5 Tuska na minutę", "Ile razy? Policzył ktoś? Mi wyszło 105 razy" - komentują inni.

Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dyl2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyl2f