Monika Olejnik na konferencji TVN zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego. "Czekamy i czekamy na ludzi z rządu, niech się nas nie boją"

Monika Olejnik chce rozmawiać z czołowymi politykami partii rządzącej
Monika Olejnik chce rozmawiać z czołowymi politykami partii rządzącej
Źródło zdjęć: © AKPA

26.08.2022 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monika Olejnik od lat rozmawia z politykami na antenie TVN24. Jednak od jakiegoś czasu (problemy z koncesją) najwięksi PiS-owi "gracze" nie są zapraszani do telewizyjnego studia stacji. Dziennikarka ma tego dość.

Monika Olejnik jest w branży od kilku dekad. Nic więc dziwnego, że chce rozmawiać z najbardziej znaczącymi politykami wszystkich liczących się ugrupowań. Niestety, nie jest jej to dane. Ostatnie miesiące, a nawet lata pokazały, że znani politycy partii rządzącej unikają udzielania wywiadów TVN24, a i stacja do tej pory nie paliła się, by ich zapraszać.

Podczas konferencji dotyczącej jesiennej ramówki kanałów TVN Olejnik odważyła się głośno powiedzieć, kogo chciałaby przepytać na antenie. Wystosowała odezwę do samego Jarosława Kaczyńskiego.

- Najbardziej lubię rozmawiać z tymi, którzy mogą łączyć jedno i drugie [kulturę i politykę - przyp. red.], czyli Jarosław Kaczyński, który był bohaterem filmu "O dwóch takich, którzy ukradli księżyc". Chciałabym, żeby przyszedł do nas tej jesieni. Panie naczelniku, zapraszam w imieniu całej ekipy TVN24! Czekamy i czekamy na ludzi z rządu, niech się nas nie boją, niech przychodzą! Naprawdę potrafimy rozmawiać uczciwie - mówiła.

Jak wylicza serwis Wirtualne Media, Mateusz Morawiecki pojawił się w "Faktach po Faktach" w 2019 r., a Andrzej Duda rozmawiał z Krzysztofem Skórzyńskim (który teraz będzie prowadzącym "Dzień Dobry TVN") w 2021 r. Jarosław Kaczyński w TVN nie pokazuje się wcale już od kilkunastu lat.

Monika Olejnik chce to zmienić. Uda jej się? Dziennikarka bez ogródek ocenia politykę prowadzoną przez PiS, krytykuje Kaczyńskiego czy Morawieckiego i wytyka im błędy.

Ikona dziennikarstwa już pod koniec sierpnia wraca ze swoim programem "Kropka nad i". Będzie też prowadzić inny format "Monika Olejnik. Otwarcie" w TVN24 GO. Jak czytamy w serwisie: "W każdym odcinku Monika Olejnik zabierze państwa na spotkanie z wyjątkową postacią. Ze swoimi gośćmi porozmawia nie tylko o ich pracy i dokonaniach, zapyta też o inspiracje, drogę na szczyt, nie zabraknie anegdot z życia osobistego - zarówno gości, jak i samej prowadzącej".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (63)
Zobacz także