Krzysztof Ziemiec oficjalnie rozstaje się z TVP. "Za porozumieniem stron"

Krzysztof Ziemiec rozstał się z Telewizją Polską
Krzysztof Ziemiec rozstał się z Telewizją Polską
Źródło zdjęć: © TVP

12.03.2024 07:35, aktual.: 12.03.2024 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawny prezenter "Wiadomości" i "Teleexpresu" po niemal 20 latach pracy odchodzi z Telewizji Polskiej. Jeszcze w styczniu Krzysztof Ziemiec czekał na informację, czy będzie mógł wrócić na antenę.

Krzysztof Ziemiec związany był z TVP od 2004 r. Zaczynał tam od prowadzenia programów publicystycznych "Kwadrans po ósmej", "Debaty Polaków' oraz głównego serwisu informacyjnego TVP1 "Wiadomości". W latach 2006-2007 był prezenterem "Panoramy", a od 2011 r. współtworzył publicystyczne formaty TVP Info.

W środowisku dziennikarskim Ziemiec cieszył się uznaniem, co potwierdza m.in. nagroda Grand Press dla dziennikarza roku przyznana mu w 2015 r. Tym większe było rozczarowanie, gdy dziennikarz po objęciu władzy w TVP przez Jacka Kurskiego pozostał twarzą "Wiadomości".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo że na początku 2019 r. prezenter zrezygnował z prowadzenia głównego programu informacyjnego i przeszedł do "Teleexpressu", nigdy oficjalnie nie odciął się od propagandowej narracji stacji. Nadal prowadził publicystyczny program TVP Info "Minęła dwudziesta", w którym rozmawiał z politykami różnych opcji.

Koniec kariery Krzysztofa Ziemca w TVP

Po 19 grudnia ub.r., kiedy decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza zakłócono odbiór stacji TVP i odwołano dotychczasowy zarząd, Krzysztof Ziemiec nie pojawił się już na antenie. Jeszcze w styczniu twierdził, że nie wie, jaki będzie jego dalszy los w TVP.

"Nie mam żadnych informacji z TVP, ani o możliwym prowadzeniu programów, ani o ewentualnym zwolnieniu. Nikt do mnie się nie odzywał" – powiedział "Presserwisowi".

Teraz wiadomo już, że umowa została rozwiązana. "Telewizja Polska zakończyła współpracę z panem Krzysztofem Ziemcem na mocy porozumienia stron" - przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP. Dziennikarz nie chciał komentować sprawy.

Nie oznacza to jednak, że Ziemiec zupełnie stracił pracę. Nadal prowadzi autorską audycję w RMF FM "Gość Krzysztofa Ziemca".

Przypomnijmy, że wielu jego dawnych kolegów z pracy, w tym Rafał Patyra z "Teleexpressu", Danuta Holecka z "Wiadomości" czy Miłosz Kłeczek z TVP Info, znalazło zatrudnienie w TV Republika. Niektórzy - tak jak Karolina Pajączkowska czy Bartłomiej Graczak - postanowili działać na własną rękę i założyli kanały na YouTube.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także