Trwa ładowanie...
d4d5p60

Kobieta na krańcu świata

Najnowsze informacje
4.5
(157 głosów)
Oceń:

"Kobieta na krańcu świata" to cykl egzotycznych reportaży pokazujących ciekawe miejsca, kulturę i obyczaje kobiet. Bohaterkami są kobiety w różnym wieku. Poznajemy ich życie codzienne, ich problemy i trudności, z którymi muszą się zmagać na co dzień. Cykl popularnej dziennikarki Martyny Wojciechowskiej.

Seria Pierwsza:

Odcinek 1 - Wenezuela
W kraju, w którym 70% ludności żyje w nędzy, kult kobiecego ciała i operacje plastyczne posunięte są do granic absurdu. W swoistej „kuźni piękności” znajdują się już 5 letnie dziewczynki.

Odcinek 2 - Kambodża
6 milionów min zakopanych pod ziemią. 25 tysięcy kalek – ofiar wybuchów min przeciwpiechotnych i specjalny odział kobiet saperów MAG, których codzienna praca polega na rozminowaniu pól.

Odcinek 3 - Kenia
Daphine Sheldrick to kobieta legenda w Kenii. Ratuje słoniątka i przywraca je naturze. Razem ze swoim mężem założyła sierociniec dla słoniątek.

Odcinek 4 - Boliwia
To jeden z najbiedniejszych i najbardziej konserwatywnych krajów Ameryki Południowej. Panuje tam kult macho, a kobiety są dyskryminowane i traktowane jak tania siła robocza.

Odcinek 5 - Boliwia
W Boliwii bardzo popularne są zapasy kobiet. To jedna z niewielu rozrywek, które posiadają mieszkańcy slumsów El Alto, znajdujących się w najwyżej położonej stolicy świata: La Paz.

Serial druga:

Odcinek 1. Namibia
W wiosce Himba żyje pierwotne afrykańskie plemię, które żyje poza cywilizacją. Plemię to wiedzie koczowniczy tryb życia. Członkowie plemienia hodują bydło i przemieszczają się poszukując wody i pastwisk. To ludzie, którzy na terenach dotkniętych suszą nauczyli się żyć „bez wody”.

Odcinek 2 Argentyna
W Argentynie nikogo nie zdziwi kobieta – kowbojka. Są to urodzone w siodle , świetnie rzucające lassem kobiety. Doskonale też posługują się…nożem. Pasją jednej z nich jest nietypowa dla europejskich kobiet – piłka nożna.

Odcinek 3 Zanzibar
Wspólny mąż na Zanzibarze? Czemu nie? Kraj ten jest ostoją radykalnego islamu, który zezwala mężczyznom na posiadanie czterech żon. To co nam nie mieści się w głowie w Zanzibarski raju na ziemi jest codzienną praktyką.

Odcinek 4 Wietnam
Dom, który „pływa” to w Wietnamie całkiem normalna rzecz. Zresztą „pływają” nie tylko domy, ale też i sklepy. Wiele wietnamskich kobiet marzy jednak o zamieszkaniu na stałym lądzie.

Odcinek 5 Jordania
Kobietom w Jordani wiedzie się znacznie lepiej niż ich innym arabskim koleżankom. Korzystają one z dobrodziejstw cywilizacji, studiują, zajmują się biznesem, prowadzą własne firmy. Kobieta z hidżabem na głowie, ale z pełnym makijażem i …papierosem w ustach to wcale nie taki rzadki widok.

Kobieta na krańcu świata
Tytuł oryginalny

Kobieta na krańcu świata

Gatunek

dokumentalny, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Martyna Wojciechowska (Autorka cyklu)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d5p60
d4d5p60
d4d5p60