Trwa ładowanie...
ycipk-1jqee0
ycipk-1jqee0

Kobieta na krańcu świata - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-1jqee0

"Kobieta na krańcu świata" to cykl egzotycznych reportaży pokazujących ciekawe miejsca, kulturę i obyczaje kobiet. Bohaterkami są kobiety w różnym wieku. Poznajemy ich życie codzienne, ich problemy i trudności, z którymi muszą się zmagać na co dzień. Cykl popularnej dziennikarki Martyny Wojciechowskiej.

Seria Pierwsza:

Odcinek 1 - Wenezuela
W kraju, w którym 70% ludności żyje w nędzy, kult kobiecego ciała i operacje plastyczne posunięte są do granic absurdu. W swoistej „kuźni piękności” znajdują się już 5 letnie dziewczynki.

Odcinek 2 - Kambodża
6 milionów min zakopanych pod ziemią. 25 tysięcy kalek – ofiar wybuchów min przeciwpiechotnych i specjalny odział kobiet saperów MAG, których codzienna praca polega na rozminowaniu pól.

Odcinek 3 - Kenia
Daphine Sheldrick to kobieta legenda w Kenii. Ratuje słoniątka i przywraca je naturze. Razem ze swoim mężem założyła sierociniec dla słoniątek.

ycipk-1jqee0

Odcinek 4 - Boliwia
To jeden z najbiedniejszych i najbardziej konserwatywnych krajów Ameryki Południowej. Panuje tam kult macho, a kobiety są dyskryminowane i traktowane jak tania siła robocza.

Odcinek 5 - Boliwia
W Boliwii bardzo popularne są zapasy kobiet. To jedna z niewielu rozrywek, które posiadają mieszkańcy slumsów El Alto, znajdujących się w najwyżej położonej stolicy świata: La Paz.

Serial druga:

Odcinek 1. Namibia
W wiosce Himba żyje pierwotne afrykańskie plemię, które żyje poza cywilizacją. Plemię to wiedzie koczowniczy tryb życia. Członkowie plemienia hodują bydło i przemieszczają się poszukując wody i pastwisk. To ludzie, którzy na terenach dotkniętych suszą nauczyli się żyć „bez wody”.

Odcinek 2 Argentyna
W Argentynie nikogo nie zdziwi kobieta – kowbojka. Są to urodzone w siodle , świetnie rzucające lassem kobiety. Doskonale też posługują się…nożem. Pasją jednej z nich jest nietypowa dla europejskich kobiet – piłka nożna.

ycipk-1jqee0

Odcinek 3 Zanzibar
Wspólny mąż na Zanzibarze? Czemu nie? Kraj ten jest ostoją radykalnego islamu, który zezwala mężczyznom na posiadanie czterech żon. To co nam nie mieści się w głowie w Zanzibarski raju na ziemi jest codzienną praktyką.

Odcinek 4 Wietnam
Dom, który „pływa” to w Wietnamie całkiem normalna rzecz. Zresztą „pływają” nie tylko domy, ale też i sklepy. Wiele wietnamskich kobiet marzy jednak o zamieszkaniu na stałym lądzie.

Odcinek 5 Jordania
Kobietom w Jordani wiedzie się znacznie lepiej niż ich innym arabskim koleżankom. Korzystają one z dobrodziejstw cywilizacji, studiują, zajmują się biznesem, prowadzą własne firmy. Kobieta z hidżabem na głowie, ale z pełnym makijażem i …papierosem w ustach to wcale nie taki rzadki widok.

ycipk-1jqee0
Tytuł oryginalny

Kobieta na krańcu świata

Gatunek

dokumentalny, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Martyna Wojciechowska (Autorka cyklu)

ycipk-1jqee0
ycipk-1jqee0