Trwa ładowanie...

Martyna Wojciechowska zamieściła mocny wpis. "Za każdą ideą stoi człowiek"

Martyna Wojciechowska włączyła się do medialnej dyskusji wywołanej niedawnymi wypowiedziami prezydenta Dudy i polityków PiS na temat osób LGBT. "Nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA", pisze dziennikarka.

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Źródło: Getty Images
duv5k02
duv5k02

Trwa kampania prezydencka. W tym roku głównym zagrożeniem dla innych są wg polityków PiS osoby homoseksualne. Andrzej Duda powtarza, że LGBT nie stanowią ludzie, a jest to jedynie wciskana ideologia. Budzi to ogromną dyskusję.

Głos w sprawie zabrała Martyna Wojciechowska. Podróżniczka zamieściła wpis na Facebooku, w którym podkreśla, że wszyscy jesteśmy ludźmi (nawiązując do ostatnich wypowiedzi polityków PiS i prezydenta), a różnorodność powinna wszystkich łączyć. Bez względu na pochodzenie, kolor skóry, orientację seksualną, przekonania, czy wyznanie jesteśmy równi.

Wojciechowska o ryzyku swojej pracy: "Było wiele różnych sytuacji, od przepychanek po strzelaniny"

"Kobieta, mężczyzna, heteroseksualista, homoseksualista, transseksualista, ateista, człowiek głęboko wierzący - to LUDZIE. Niezależnie od tego, czy się ideologicznie zgadzamy czy nie, nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA", pisze dziennikarka.

Wojciechowska nawiązała także do narracji, którą prezentuje podczas publicznych wystąpień Andrzej Duda, mówiąc o "wciskanej na siłę ideologii".

duv5k02

"Za każdą ideą stoi CZŁOWIEK. Prawdziwy. Z krwi i kości. Jeśli o tym zapomnimy... historia już wielokrotnie pokazała do czego to może doprowadzić. Nie można odczłowieczać ludzi, nawet jeśli mamy inne zdanie. REAGUJMY. Zawsze!", dodała, gratulując postawy koleżance ze stacji, Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej.

Przypomnijmy, że gdy podczas rozmowy na antenie TVN24 poseł Jacek Żalek stwierdził, że "LGBT to nie ludzie", dziennikarka zakończyła dyskusję i wyprosiła go z programu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duv5k02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duv5k02