Trwa ładowanie...
d4a35h5

Katarzyna Pakosińska

Najnowsze informacje
4.8
(13 głosów)
Oceń:
d4a35h5

Katarzyna Pakosińska to znana polska aktorka i kabareciarka, która zyskała rozpoznawalność za sprawą występów w programach kabaretowych i formacjach takich jak “Kabaret Moralnego Niepokoju” czy “Kabaret Skeczów Męczących”.

Katarzyna Pakosińska - biografia

Pakosińska urodziła się 9 kwietnia 1972 w Warszawie. Ukończyła Liceum Plastyczne na kierunku Projektowanie i Wystawiennictwo. Podjęła studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznała pozostałych członków Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1996 roku i już wtedy zdobył nagrodę Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów "PaKA 96" w Krakowie. Katarzyna Pakosińska występowała z kolegami z kabaretu w telewizji m.in. w programie pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju.

W trakcie studiów, Katarzyna Pakosińska grała w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie. Po ukończeniu studiów, uczęszczała do dwuletniego studium dziennikarskiego. Przez sześć lat pracowała jako dziennikarka i wydawca programów w TV Polonia oraz prowadziła program poranny TVP1 Kawa czy herbata?. Współpracowała także z Programem III Polskiego Radia.

W 1996 roku, razem z kolegami ze studiów, założyła Kabaret Moralnego Niepokoju i zdobyła Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów PaKA ’96 w Krakowie. Charakterystyczną cechą jej występów kabaretowych był donośny śmiech. W 2011 roku opuściła formację i rozpoczęła samodzielną karierę kabaretową.

Jest także autorką tekstów kabaretowych oraz piosenek. Wraz z zespołem "Kabaret Skeczów Męczących" zdobyła nagrodę Grand Prix na Przeglądzie Kabaretów PaKA w 2013 roku.

25 stycznia 2010 Kasia, wraz z Robertem Gonerą prowadziła galę Telekamery Tele Tygodnia 2010.

Katarzyna występowała m.in. w 13. edycji Tańca z Gwiazdami

Wraz z mężem Tomaszem i córką Mają mieszka w Milanówku.

Katarzyna Pakosińska - kariera wydawnicza

Pakosińska wyprodukowała sześcioodcinkowy serial dokumentalny Tańcząca z Gruzją, który miał premierę na antenie TVP2 w 2009 roku. Serial przedstawiał historię Gruzji i ciekawostki o kraju. W listopadzie 2012 roku wydała książkę podróżniczą pt. Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska, która została oskarżona o plagiat przez autorów serwisu "Oblicza Gruzji" w listopadzie 2013 roku. Autorzy zarzucili, że Pakosińska skopiowała fragmenty ich reportaży oraz toasty gruzińskie bez ich zgody i naruszyła licencję Wikipedii. Sprawa nigdy jednak nie trafiła do sądu.

W czerwcu 2017 nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się jej kolejna książkę o Gruzji pt. “Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!”. W lipcu 2020 wydała e-book pt. „Jak strugać wariata”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a35h5
d4a35h5
d4a35h5