Kammel skomentował oświadczenie Badacha w sprawie Opola. Dowiedział się o sobie kilku rzeczy

Tomasz Kammel skomentował oświadczenie Kuby Badacha odnośnie występu w Opolu
Tomasz Kammel skomentował oświadczenie Kuby Badacha odnośnie występu w Opolu
Źródło zdjęć: © AKPA

15.06.2023 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć 60. KFPP Opole 2023 zakończył się 11 czerwca, to wciąż budzi skrajne emocje. Głos na temat swojego występu zabrał Kuba Badach. Pod jego emocjonalnym wpisem pojawił się komentarz Tomasza Kammela. Internauci dobitnie dali mu do zrozumienia, że nie był to najlepszy pomysł.

Na długo przed tym, jak na opolskiej scenie pojawił się pierwszy wykonawca, na 60. KFPP wylało się wiadro krytyki. Wojciech Mann stwierdził, że impreza nie ma nic wspólnego z legendarnym wydarzeniem i należy ją odwołać, a Maciej Orłoś nazwał TVP miejscem "szczujni, propagandy, manipulacji, kłamstwa". To ostatnie stwierdzenie jest u kluczowe, bo telewizja publiczna jest organizatorem słynnej imprezy.

Podczas festiwalu głos zabrał Kuba Badach, który schodząc ze sceny, odniósł się do artystów otwarcie bojkotujących wydarzenie właśnie ze względu na TVP.

- […] niezależnie od tego, w jakich czasach przyszło nam żyć, daję wam gwarancję, że dla każdego artysty, który staje na tej scenie przed wami, to spełnienie marzeń, jedno z najpiękniejszych przeżyć i ogromny zaszczyt - mówił mąż Oli Kwaśniewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Zasypywanie przepaści"

Słowa Badacha wywołały oczywiście lawinę komentarzy, do której wokalista postanowił się w końcu odnieść. We wpisie na Instagramie podkreślił, że choć bojkotuje TVP, a z PiS nie jest mu absolutnie po drodze (wymienił długą listę grzechów partii Kaczyńskiego), to nie zamierza rezygnować z Opola.

Badach tłumaczy, że z jednej strony leży mu na sercu przyszłość festiwalu i jego poziom, a z drugiej nie chce brać udziału w wojnie między dwoma skrajnie spolaryzowanymi plemionami.

"Żywię jednak nadzieję, że dla wielu z państwa moje stanowisko jest możliwe do zaakceptowania i razem będziemy pracowali nad zasypywaniem tej przepaści, która została pomiędzy nami stworzona" - pisze piosenkarz.

"Twarz szczujni"

"À propos zasypywania przepaści, to ja stoję w gotowości ze szpadlem. No, chyba że właśnie sam coś w tej materii robię (znaczy: zasypuję). PS. A o tym jak pięknie zaśpiewałeś, to już ci powiedziałem w kulisach kilka dni temu" - napisał Kammel.

Nie wszystkich te zapewniania przekonały. W odpowiedzi gwiazda TVP dowiedziała się od innych komentujących, że m.in. "jest twarzą szczujni", "dorabia ideologię", "robi Badachowi niedźwiedzią przysługę" i na zawsze będzie kojarzyć się z "podlizywaniem się Kurskiemu i TVPiS".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" masakrujemy szokującego i rozseksualizowanego "Idola" od HBO, znęcamy się nad Arnoldem Schwarzeneggerem i jego Netfliksowym "FUBAR-em" i, dla równowagi, polecamy najlepsze seriale wszech czasów. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także