Trwa ładowanie...
d20b9sv

Joanna Mazur dostała w "Tańcu z gwiazdami" mieszkanie. Co z nim?

Historia Joanny Mazur, którą poznaliśmy w "Tańcu z gwiazdami", miała szczęśliwe zakończenie. Biegaczka cieszy się już nowym, świeżo urządzonym mieszkaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mazur wiele zyskała w "Tańcu z gwiazdami"
Joanna Mazur wiele zyskała w "Tańcu z gwiazdami" (ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski)
d20b9sv

Historia Joanny Mazur poruszyła nie tylko fanów "Tańca z gwiazdami". Gdy w jednym z odcinków, w którym uczestnicy opowiadali o rodzinnych stronach, wyszło na jaw, w jakich warunkach mieszkała sportsmenka, w mediach i w sieci zawrzało.

Wielu nie kryło oburzenia, że niewidoma biegaczka, która w rodzimych barwach zdobywa medale na najważniejszych zawodach na świecie, mieszka w niedużym pokoju w akademiku, a łazienkę ma na korytarzu. Sprawa odbiła się szerokim echem, a w dyskusję na temat niepełnosprawnych sportowców zaangażowało się nawet ministerstwo.

Sama Mazur podkreślała, że nie chce, by oceniano ją przez pryzmat trudnej sytuacji, ale jej sportowych osiągnięć i popisów na parkiecie. A te były ponadprzeciętnie. Mazur w lot chwytała wszystkie choreografie, urzekając widzów i jurorów już od pierwszego odcinka.

d20b9sv

Zobacz wideo: Joanna Mazur poruszona wygraną w "Tańcu z gwiazdami": "Piękna przygoda i historia"

Sportsmenka wytańczyła u boku Jana Klimenta Kryształową Kulę. Wygrała jednak zdecydowanie więcej. Widzowie zorganizowali dla niej zbiórkę, a jeden z przedsiębiorców postanowił pojawić się w studiu "Tańca z gwiazdami" i zrobić jej ogromną niespodziankę. Podarował jej mieszkanie na jednym z budowanych przez jego firmę krakowskich osiedli, obdarowując ją na parkiecie symbolicznym kluczem.

Szczęśliwe zakończenie historii ujęło widzów i fanów programu. Biegaczka niejednokrotnie dziękowała za okazane wsparcie i pomoc. Niedawno zaś wyjawiła tygodnikowi "Świat i Ludzie" co u niej słychać i zdradziła, że cieszy się już nowym lokum.

d20b9sv

– Mieszkam w nim już od kilkunastu dni. Wspaniale się w nim czuję. Oczami wyobraźni widziałam, jakie powinno być i z pomocą pani architekt właśnie tak je urządziłam – wyjawiła.

Biegaczka przyznała też, że nie wszystko poszło w ostatnim czasie po jej myśli. Z powodu choroby nie mogła wystartować w zawodach w Dubaju. Nie ma jednak zamiaru się poddawać. Wręcz przeciwnie, już intensywnie trenuje, by osiągnąć kolejny cel i wziąć udział w paraolimpiadzie w Tokio.

– Dostałem od niej najpiękniejsze podziękowanie. To był bardzo osobisty mail, który napisała po pierwszej nocy w tym mieszkaniu. Czytałem i miałem łzy w oczach – wspominał z kolei w rozmowie z Money.pl Zbigniew Jakubas, który podarował sportsmence to mieszkanie. Więcej o nim i jego pracy możecie przeczytać, klikając w ten link.

d20b9sv

Podziel się opinią

Share
d20b9sv
d20b9sv