Trwa ładowanie...

Gra o tron: HBO odpowiada na krytykę serialu. "Reżyserzy wiedzieli, co chcą pokazać"

"Gra o tron" już się zakończyła. Finał produkcji HBO jest jednym z głośniejszych tematów ostatnich tygodni. Fani są rozczarowani zakończeniem i domagają się ponownego nagrania. Na słowa krytyki zareagowali producenci.

Gra o tron: HBO odpowiada na krytykę serialu. "Reżyserzy wiedzieli, co chcą pokazać"Źródło: flickr.com
dcf34ll
dcf34ll

Gra o tron: HBO odpowiada na krytykę

Za nami osiem sezonów serialu "Gra o tron". Finałowy odcinek w nocy z 19 na 20 maja oglądało kilkadziesiąt milionów widzów na całym świecie. Jednak ostatnie epizody rozczarowały fanów - było wiele wpadek, a fabuła i losy postaci nie rozwijały się według ich oczekiwań. Powstała też petycja, żeby nakręcono ostatni sezon od nowa - zebrała ponad milion podpisów.

Na słowa krytyki postanowiło zareagować HBO. Casey Bloys, dyrektor programowy stacji, stanął w obronie reżyserów, Davida Bienoffa i Daniela Weissa. Stwierdził, że wszystko mieli zaplanowane i wykonali kawał dobrej roboty. - Oni od bardzo, bardzo dawna wiedzieli, co chcą pokazać. W wywiadach mówiłem, że do zakończenia będzie trzeba pięciu sezonów, ale oni mieli plan, który chcieli zrealizować i on miał dla nich sens. Podjęli decyzję bardzo dawno temu i zrobili to dokładnie tak, jak zaplanowali - mówił Bloys.

Gra o tron: HBO stara się zrozumieć fanów

Dyrektor HBO odniósł się także do kwestii oczekiwań fanów. Jego zdaniem niemożliwym było, żeby zadowolić wszystkich. Jednak cieszy się, że tak dużo mówi się nt. "Gry o tron". - Świetne w tym serialu jest to, że wywołuje on wielkie emocje, pozytywne i negatywne. Fascynacja takimi rzeczami i podzielona reakcja na finał to dowody na to, jak ludzie zaangażowali się w serial. Traktuję to jako dobry znak. Serial wiele znaczy w kulturowej dyskusji - powiedział.

Jednocześnie stwierdził, że fanom się nie dziwi i rozumie ogarniający ich smutek i niedosyt. - Widzowie, którzy poświęcili czas postaciom, mieli określone nadzieje i oczekiwali konkretnych zwrotów akcji. Prawdopodobnie czeka nas pewien etap żałoby po zakończeniu serialu. Ludziom zależało na bohaterach - ocenił.

dcf34ll

Wszystkie odcinku hitowego serialu HBO "Gra o tron" są dostępne na platformie streamingowej HBO GO.

dcf34ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcf34ll