Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gdzie i kiedy oglądać? Jak głosować w konkursie na Polskę?

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gdzie i kiedy oglądać? Jak głosować w konkursie na Polskę?
Źródło zdjęć: © East News

22.11.2019 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tegoroczna Eurowizja Junior zbliża się wielkimi krokami. Napięcie i poziom stresu wśród młodych artystów rosną z dnia na dzień. Polska ma szansę wygrać konkurs drugi rok z rzędu. Podpowiadamy, gdzie i kiedy oglądać oraz jak głosować.

Eurowizja Junior 2019: Gdzie i kiedy oglądać?

Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się w niedzielę 24 listopada w hali Arena Gliwice. Występy młodych wokalistów będzie można oglądać na antenie TVP 1, TVP Polonia oraz TVP ABC od godz. 16:00. To będzie 17. edycja konkursu.

Wydarzenie poprowadzą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Nastoletnia piosenkarka zaśpiewa też na otwarcie wyjątkowego koncertu. Dzięki jej wygranej w 2018 r. Polska jest teraz gospodarzem imprezy.

Eurowizja Junior 2019: Jak głosować?

W konkursie udział weźmie 19 reprezentacji, w tym Polska. Głosowanie odbędzie się przez internet. Zostało podzielone na 2 etapy.

Pierwsza część głosowania rozpocznie się w piątek 22 listopada o godz. 20:00 i potrwa do niedzieli 24 listopada do godz. 16:00, czyli rozpoczęcia imprezy. Głosować będzie można ponownie po wszystkich występach przez 15 minut.

Każdy internauta będzie mógł oddać od 3 do 5 głosów. Istnieje możliwość zagłosowania na swojego reprezentanta. Dzięki temu jest szansa, że wygra Viki Gabor, reprezentantka Polski i nasz kraj będzie też gospodarzem też w przyszłym roku.

Viki Gabor wystąpi na Eurowizji Junior z numerem 11. Uznawana jest za faworytkę konkursu.

Eurowizja Junior 2019: Reprezentantka Polski

12-letnia Viki Gabor wystąpi z piosenką "Superhero", w której porusza tematy ochrony środowiska. Udział w Eurowizji Junior umożliwiła jej wygrana w dziecięcej edycji "Szansy na sukces". Dotarła też do finału 2. edycji "The Voice Kids". Wydała do tej pory 2 single - oprócz piosenki, którą zaśpiewa w niedzielnym konkursie, ma na koncie utwór "Time". Pierwszy raz zaśpiewała go w finale "The Voice Kids".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także