Eurowizja 2021: te kraje dostały zero punktów od widzów. Jeden z nich również od jury

James Newman po usłyszeniu werdyktu zachowywał się jak w pubie
James Newman po usłyszeniu werdyktu zachowywał się jak w pubie
Źródło zdjęć: © YouTube
Magdalena Sawicka

23.05.2021 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznego finału Konkursu Piosenki Eurowizji 4 kraje zostały potraktowane wyjątkowo okrutnie. Jednak to Wielka Brytania okazała się największym przegranym. James Newman zanotował zerową punktację zarówno od widzów, jak i jurorów.

W sobotę 22 maja odbył się wielki finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na scenie pojawiło się 26 wykonawców. 20 państw wyłoniono podczas półfinałowej rywalizacji, natomiast 6 miało zagwarantowane miejsce w końcowym etapie. Mowa o Wielkiej Piątce - Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Holandii, która wygrała konkurs 2 lata temu.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się w sobotę na hali Ahoy w Rotterdamie, nie było Polaków. Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" odpadł w czwartkowym półfinale. Walka była zacięta, a wśród pewniaków bukmacherzy wymieniali Włochy, Francję oraz Maltę. Z kolei fani słuchający muzyki w aplikacji Spotify wskazywali na reprezentanta Włoch.

I się nie pomylili. Zwycięzcą 65. Konkursu Piosenki Eurowizja został zespół Måneskin z piosenką "Zitti E Buoni". Włosi zajęli 4. miejsce w punktacji jurorskiej, ale 1. miejsce u widzów, co doprowadziło ich na szczyt. W finale pokonali Francję, Szwajcarię, Ukrainę i Islandię.

Wielcy przegrani

Jedni świętowali zwycięstwo, a inni przełykali gorzki smak porażki. Za największych przegranych Eurowizji 2021 uważa się reprezentantów czterech państw. Zero punktów od publiczności trafiło na konto: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Hiszpanii.

Gospodarze, którzy dwa lata temu triumfowali w pięknym stylu, tym razem musieli pogodzić się z przegraną. Jeangu Macrooy i jego utwór "Birth of a New Age" uplasowali się na 4. pozycji od końca. Europejskich widzów nie przekonał również latynoski macho Blas Cantó z piosenką "Voy A Querdarme". Mógł liczyć jedynie na wsparcie jury z Bułgarii i Wielkiej Brytanii.

Pomimo chwytliwej piosenki i kosmicznego show na scenie, reprezentacja Niemiec zakończyła rywalizację na przedostatnim miejscu. Tylko dzięki jurorom z Austrii i Rumunii, którzy dali piosenkarzowi łącznie 3 punkty, nie zajęła ostatniej pozycji. Publiczność wyceniła bowiem popisy Jendrika do kawałka "I Don't Feel Hate" na zero.

Porażka najbardziej zabolała reprezentanta Wielkiej Brytanii, który poległ na całej linii. James Newman, brat słynnego Johna Newmana, gdy po braku punktów od jurorów usłyszał, że widzom również nie przypadł do gustu, wpadł w szał. Przy ogłaszaniu wyniku Brytyjczyk zaczął z niedowierzaniem kręcić głową, nerwowo wznosić toast, potrząsać butelką z szampanem i biegać po studiu.

Takie zachowanie nie spodobało się widzom, którzy podczas relacji na żywo na YouTubie pisali: "Nie umie przegrywać. Wstyd Wielka Brytanio", "Zero punktów nie jest przyjemne, ale widać, że James jakby mógł, to by rozniósł studio", "Kamery nie powinny go pokazywać".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (61)
Zobacz także